Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

KGHM wybrał Wolontariusza 2023 roku. Został nim Jan Demczak z Zakładu Wzbogacania Rud

RED
Jan Demczak z Zakładu Wzbogacania Rud otrzymał tytuł Wolontariusza 3023 roku. Statuetkę wręczył wiceprezes KGHM Mirosław Kidoń
Jan Demczak z Zakładu Wzbogacania Rud otrzymał tytuł Wolontariusza 3023 roku. Statuetkę wręczył wiceprezes KGHM Mirosław Kidoń KGHM
KGHM przyznał po raz pierwszy tytuł „Wolontariusz Roku 2023”. Został nim Jan Demczak z Zakładu Wzbogacania Rud, który od lat przybliża działalność firmy najmłodszym mieszkańcom Zagłębia Miedziowego.

KGHM przyznał po raz pierwszy tytuł „Wolontariusz Roku 2023”. Nagrodzono nim najbardziej aktywnego i wspierającego akcje charytatywne pracownika miedziowej spółki. Tytuł otrzymał Jan Demczak z Zakładów Wzbogacania Rud, który od lat przybliża działalność firmy najmłodszym mieszkańcom Zagłębia Miedziowego.

Prawdziwy lider gotowy nieść pomoc

Statuetkę „Wolontariusz Roku 2023” wręczył Janowi Demczakowi wiceprezes KGHM Mirosław Kidoń, który podkreślał, że zarząd zdecydował „o nagrodzeniu osoby, która wyróżnia się swoją prospołeczną postawą”.

– Jan Demczak jest osobą, która nie tylko angażuje się w działalność wolontariacką, ale jest prawdziwym liderem, budującym wokół siebie społeczność ludzi gotowych nieść pomoc i czynić dobro – mówił Mirosław Kidoń.

Wolontariusz autorem programów edukacyjnych

Jan Demczak przez lata pracy w wolontariacie zgromadził wokół siebie oddaną grupę pracowników, którzy tak jak on poświęcają swój wolny czas i angażują się w szerzenie wiedzy na temat historii Zagłębia Miedziowego, odkrycia złóż miedzi oraz tradycji górniczych. W formie zabawy przekazują uczniom szkół Zagłębia Miedziowego również wiedzę na temat charakteru pracy przeróbkarzy.

– Dziękuję za to wyróżnienie, które odbieram nie tylko w swoim imieniu. To nagroda dla całego mojego zespołu. 30-stu osób bez których nie byłbym w stanie przeprowadzić wszystkich inicjatyw – powiedział wyróżniony.

Jak informuje KGHM, Wolontariusz Roku jest autorem i pomysłodawcą m.in. takich programów edukacyjnych jak:

  • „Święta Barbara",
  • „Śladami Jasia Wyżykowskiego",
  • „KGHM na wesoło",
  • „KGHM Dzieciom".

Opiekuje się również podopiecznymi Domu Dziecka Bajka w Lubinie, a szczególną opieką otoczył niepełnosprawnych z lubińskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Aby zintegrować dzieci z dwóch różnych placówek wraz ze swoją ekipą przeprowadził specjalną Integracyjną Olimpiadę Sportową, pomagał w przeprowadzce do nowego ośrodka, a wraz z dziećmi zasadził drzewa i krzewy, aby nowe miejsce były bardziej przyjazne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto