Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pałac w Sieroszowicach czeka na nowego właściciela. Obiekt wyceniono na 2,5 mln zł. Zobaczcie zdjęcia

Grażyna Szyszka
Grażyna Szyszka
Zabytkowy pałac w Sieroszowicach jest na sprzedaż
Zabytkowy pałac w Sieroszowicach jest na sprzedaż Grażyna Szyszka
Zabytkowy, pochodzący z XVIII wieku pałac w Sieroszowicach jest na sprzedaż. Częściowo zniszczony przez pożar obiekt wraz ze sporą działką wyceniono na 2,5 mln zł. W okolicy Głogowa to kolejna taka oferta w ostatnim czasie. Na kupca czeka pałac w Obiszowie, a także należąca do detektywa Krzysztofa Rutkowskiego posiadłość z pałacem w Szczepowie.

Na nowego właściciela czeka pałac w Sieroszowicach w gminie Radwanice. Stojący w centrum wsi obiekt został wyceniony na 2,5 mln zł z możliwością negocjacji.

Nowy nabywca musi się zmierzyć z poważnym remontem, bo w lutym 2020 roku w pałacu wybuchł wielki pożar. Ogień zniszczył część dachu i poddasze obiektu.
Do pożaru mieszkał w nim właściciel obiektu, ale po tym wydarzeniu kupił mieszkanie w pobliżu pałacu.

Pałac w Sieroszowicach i duża działka

Zabytkowa budowla pochodzi z1798 roku. Posiada ciekawe płaskorzeźby, a od frontu znajdują się cztery kolumny w stylu jońskim podtrzymujące przyczółek.
Jak czytamy w ofercie jednego z biur nieruchomości, która zajmuje się sprzedażą obiektu, powierzchnia działki zabudowanej zespołem pałacowo-parkowym z pałacem wynosi około 1500m2. Do tego jest też teren o pow.1,3869 ha. Budynek pałacu jest w całości podpiwniczony.
Pałac był remontowany w latach 1967 i 1980. Jest budowlą założoną na planie podkowy z krótkimi ramionami od ogrodu, nakryty dachami dwuspadowymi

Zabytkowy pałac w Sieroszowicach jest na sprzedaż

Pałac w Sieroszowicach czeka na nowego właściciela. Obiekt w...

Konserwator zabytków nie może wejść do pałacu

Nieruchomość wpisana do rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Jest też pod opieką konserwatora zabytków, który od czasu pożaru nie miał szansy wejść do środka, by ocenić stan zniszczeń.

- Pałac jest w nie najlepszym stanie, bo spalona przez pożar część dachu nie jest do dzisiaj odbudowana – mówi nam inspektor Adam Kwiecień z legnickiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu. - Staramy się przeprowadzić kontrolę obiektu, ale właściciel nie stawia się na wyznaczone terminy. W tym roku podejmiemy kolejną, trzecią już próbę wejścia do pałacu. Jeśli i tym razem ten pan się nie pojawi, to na początku przyszłego roku będzie wszczęcie procedury w sprawie nałożenia na niego kary administracyjnej. Dodam jednak, że każdy zabytek, jak i jego właściciel to zawsze indywidualna sprawa – zaznacza inspektor.

Zobacz też:

Na sprzedaż pałace w Obiszowie i Szczepowie. Ten ostatni to własność detektywa Rutkowskiego

Sprzedaż pałacu to nie taka łatwa sprawa. A w okolicy Głogowa jest więcej takich zabytków, choćby w Obiszowie w gminie Grębocice. Obiekt od lat marnieje i wciąż czeka na lepsze czasy. Rok temu właściciel chciał go sprzedać za jedyne 350 tysięcy złotych, ale bez skutku. - Nikt to nie zagląda, nikt o niego nie pyta - mówią mieszkańcy Obiszowa.

Więcej o obiekcie w Obiszowie:

Kolejny pałac, który jest na sprzedaż znajduje się w Szczepowie w gminie Żukowice. Jego słynny właściciel – Krzysztof Rutkowski wycenił go na blisko 10 mln zł.
Zobaczcie, jak wygląda w środku:

Na szczęście mamy też fantastyczny przykład w Czernej w gminie Żukowice. Znajdujący się w prywatnych rękach piękny zamek stał się wręcz perełką regionu, w którym można nawet zanocować.

Zobacz też:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto