MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach wręczyła dyplomy magistra inżyniera

RED
Uczelnię Jana Wyżykowskiego w Polkowicach opuścili absolwenci z tytułem magistra inżyniera
Uczelnię Jana Wyżykowskiego w Polkowicach opuścili absolwenci z tytułem magistra inżyniera UJW Polkowice
45 absolwentów Uczelni Jana Wyżykowskiego otrzymało dyplomy ukończenia studiów. Po raz pierwszy mury uczelni opuściły osoby z tytułem magistra inżyniera.

Kierunki techniczne cieszą się w regionie dużą popularnością. Wiąże się to oczywiście z zapotrzebowaniem pracodawców. Na polkowickiej Uczelni Jana Wyżykowskiego dyplomy magistrów inżynierów odebrało 45 absolwentów.

– Dyplomy otrzymują nasi absolwenci kierunków technicznych, czyli Górnictwa, Logistyki, Mechatroniki i Informatyki, a więc kierunków typowo inżynierskich – mówi Miłosz Czopek, prorektor Uczelni Jana Wyżykowskiego. – Liczymy na to, że będą oni doskonałymi przedstawicielami naszej uczelni na zewnątrz.

Absolwenci chwalą Uczelnię Jana Wyżykowskiego w Polkowicach

Jedną z osób kończącą naukę na polkowickiej uczelni jest Agnieszka Lemańska z wydziału Górnictwo i Geologia.

- Przez półtora roku uczyłam się całkiem nowych rzeczy gdyż było to zupełnie niezwiązane z tym, co robię obecnie w pracy. Fantastyczna grupa studentów, fantastyczni wykładowcy, którzy przekazali nam masę wiedzy. Pani dziekan, która nas prowadziła i dawała takiego mocnego szturchańca żeby iść dalej – przyznała.

Dr inż. Anna Wojciechowicz, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych powiedziała, że pierwszy raz studia skończyli absolwenci studiów II stopnia Górnictwa i Geologii.

- To takie moje dziecko ponieważ długo walczyliśmy o to, żeby u nas było kształcenie drugiego stopnia i teraz cieszymy się z tego wspólnie: ja i absolwenci. Do tego dochodzą jeszcze certyfikaty i stypendia KGHM – naszego partnera. Nasi studenci uzyskują coraz lepsze wyniki w nauce stąd coraz większa ilość stypendystów KGHM. I to też cieszy – dodała.

Studiują też stypendyści KGHM

Partnerem uczelni w Polkowicach jest KGHM Polska Miedź S.A. W tym semestrze jest 20 stypendystów KGHM studentów I i II stopnia. Aby je zdobyć trzeba spełnić odpowiednie kryteria.

– Studia są bardzo ciekawe – mówi Justyna Żołnierczyk, absolwentka UJW, inżynier górnictwa i geologii. – Jest to model praktyczny studiów czyli połączenie praktyki i wiedzy. Tej wiedzy, której nam brakowało. Pracuję w kopalni Polkowice-Sieroszowice w dziale technologii górniczej w związku z tym ta wiedza a jest mi niezbędna w codziennej pracy. Jestem osobą, która chętnie zdobywa nowa wiedzę, chcę poszerzać swoje horyzonty. Sześciokrotnie, na siedem semestrów, otrzymałam stypendium KGHM. Mówi się, że górnictwo i geologia nie jest dziedziną do wyuczenia się, jest to sztuka górnicza, na którą składa się wiele umiejętności, jest to olbrzymie spektrum wiedzy. Temu trzeba poświęcić wiele czasu. To musi być pasja.

Wysoka średnia ocen kosztuje sporo wyrzeczeń, ale warto

Studiowanie w Polkowicach miło będzie wspominać Katarzyna Szczotka z kierunku Logistyka, średnia ocen- 4,93. Absolwentka przyznała, że taki wynik kosztował dużo wyrzeczeń.

– Potrzebna jest konsekwencja w nauce i trzymanie się uprzednio założonego planu w studiowaniu. Studia będę bardzo miło wspominać, szkoda, że się skończyły. Pracuję u zarządcy struktury kolejowej. Jestem pełnomocnikiem systemu zarządzania bezpieczeństwem i utrzymania. Mam nadzieję, że jeszcze jakieś studia przede mną – mówi pani Katarzyna.

od 7 lat
Wideo

Dr hab. n. med. Jakub Żołnierek - Debata, nowotwory męskie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto