SPS Chrobry Głogów przegrał mecz z Norwidem Częstochowa. Trzeba było pięciu setów

Zdjęcia z meczu
Zdjęcia z meczu DGL News / M. Dytwińska-Gawrońska
SPS Chrobry Głogów wrócił do domu z punktami zdobytymi podczas meczu z Norwidem Częstochowa. Co prawda głogowianie nie wygrali, ale wywalczyli podział punktów.

Głogowianie wygrali pierwszego seta w tym meczu, ale ten szedł punkt w punkt. W drugim również walka była bardzo wyrównana, ale to znów głogowianie okazali się lepsi. Sytuacja odwróciła się w trzecim i czwartym secie. W trzecim znów po wyrównanej walce. Dopiero w czwartym głogowianie nieco odpuścili i pozwolili gospodarzom na zdobycie większej przewagi.

O losach spotkania musiał więc zadecydować tie-break, w którym znów górą byli gospodarze. Ostatecznie SPS Chrobry Głogów przegrał z Norwidem Częstochowę 3:2.

W meczu z Norwidem świetnie spisał się Krzysztof Rykała, który zdobył w sumie 22 punkty. W trakcie spotkania po 13 punktów zdobyli Marcin Ociepski i Sebastian Lisicki, natomiast po 8 punktów Maciej Polański i Hubert Węgrzyn.

Po czterech kolejkach w siatkarskiej 1. Lidze SPS Chrobry Głogów znajduje się na 12. miejscu w tabeli. Wygrał tylko jeden mecz, przegrał trzy. W tym czasie wywalczył pięć punktów w tabeli.

Kolejny mecz głogowianie rozegrają u siebie w sobotę, 22 października. O godz. 18 zmierzą się z Mickiewiczem Kluczbork.