SPS Chrobry Głogów pokonał Gwardię Wrocław! Siatkarskie derby dla głogowian

Radość głogowian po wygranej
Radość głogowian po wygranej SPS Chrobry Głogów
Ostatni mecz tego roku w siatkarskiej 1. Lidze zakończył się dla Chrobrego emocjonującym zwycięstwem 3:2 z Chemeko-System Gwardią Wrocław.

Cóż to były za emocje. W hali SP3 w Głogowie rozegrany został ostatni mecz 1. Ligi w ramach tegorocznych siatkarskich rozgrywek. SPS Chrobry Głogów podjął w jego trakcie Chemeko-System Gwardię Wrocław. Jak przystało na derby Dolnego Śląska podczas spotkania nie zabrakło emocji, a jego wynik nie był pewien do samego końca. Potrzebnych było aż pięć setów, aby wyłonić zwycięzcę.

Pierwszy set zakończył się wygraną gości do 21, drugi wygrali gospodarze także do 21. W trzecim secie znów wygrali goście z Wrocławia do 20, a czwarty głogowianie do 16. Tym samym o końcowym wyniku musiał decydować tie-break, który to głogowianie wygrali 17:15.

Nagroda MVP trafiła do Sebastiana Lisickiego.

To był ostatni mecz rundy zasadniczej. Od stycznia 2023 roku ruszą zmagania w rundzie rewanżowej. Ta dla głogowian rozpocznie się już 7 stycznia, kiedy to we własnej hali podejmą przyjezdnych z Legii Warszawa. Początek meczu o godz. 18.

Po 15 meczach rundy zasadniczej głogowianie zajmują obecnie 7. miejsce w tabeli rozgrywek Tauron 1. Ligi. W tym czasie Królewscy wywalczyli 25 punktów. Do lidera tabeli - Norwida Częstochowa, głogowianom brakuje 9 punktów. Nadchodzący rywal głogowian znajduje się natomiast w dole tabeli, Legia zdobyła w pierwszej części sezonu 12 punktów i zajmuje obecnie miejsce 14.

Kibice głogowskiej ekipy będą więc mogli rozpocząć Nowy Rok ze sportowymi emocjami na własnym terenie. Jak poradzą sobie głogowianie po świątecznej przerwie? Przekonamy się już 7 stycznia.

SPS Chrobry Głogów - Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:2

Sety: 21:25, 25:1, 20:25, 25:16, 17:15