Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budowa przejścia podziemnego w Głogowie. Jakie będą kolejne etapy prac?

Kacper Chudzik
Kacper Chudzik
Zdjęcia z budowy - 03.04.2023
Zdjęcia z budowy - 03.04.2023 Kacper Chudzik
Sprawdzamy jak przebiega budowa przejścia podziemnego obok zamku w Głogowie i jakie będą jego kolejne etapy.

Obecnie przy budowie przejścia podziemnego obok zamku w Głogowie trwają prace przygotowawcze do wykonania przepięć sieci kolidujących z zaprojektowanym przejściem podziemnym. Dopiero gdy wszystkie sieci zostaną przepięte tak, aby rury nie utrudniały prac nad budową, zostanie przygotowany tymczasowy objazd przez ul. Starowałową.

– Po przygotowaniu bypassa zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu i zamknięty przejazd drogą nr 12. Ruch będzie odbywał się bez ograniczeń dwukierunkowo bypass przez ul. Starowałową – mówi Marta Dytwińska-Gawrońska z urzędu miejskiego w Głogowie.

Jakie będą kolejne etapy budowy po tym, jak tymczasowa droga zostanie otwarta? Najpierw wykonawca przystąpi do wykonywania robót ziemnych, wykonywania wykopu przejścia podziemnego. Po uzyskaniu odpowiednich głębokości wykopu wykonana zostanie konstrukcja przejścia podziemnego (płyty posadzkowe, ściany, strop, schody) oraz niezbędna infrastruktura w tym m.in. montaż windy.

– Ostatecznie wykonawca przystąpi do robót wykończeniowych i okładzinowych oraz odtworzenia infrastruktury drogowej. Po zakończeniu robót budowlanych po stronie wykonawcy jest uzyskanie odbioru zadania od organów administracji nadzoru budowlanego – dodaje rzeczniczka prezydenta miasta.

Ratusz nie podaje szczegółowego kalendarium poszczególnych etapów, ponieważ w przypadku takiej inwestycji nietrudno o jego przesunięcie. Ziemia kryje tam sporo niespodzianek, a przykładowo - kilka dni temu prace trzeba było przerwać ze względu na niewybuch.

Zobacz też:

Budowa przejścia ruszyła w lutym

Prace nad budową przejścia podziemnego ruszyły w lutym i według planów mają potrwać do drugiej połowy tego roku. Koszt inwestycji to około 6,8 mln złotych. Sama inwestycja ma jednak chyba tylu przeciwników co zwolenników. Ci pierwsi wskazują, że około 300 metrów dalej jest już jedno przejście podziemne, ci drudzy zwracają uwagę na to, że dla pieszych udających się na Bulwar Nadodrzański jest to miejsce dużo wygodniejsze.

– A nie tylko kierowcy płacą w tym kraju podatki, pieszym też się coś należy. 300 metrów w jedną i drugą stronę to nie jest tak krótki marsz, zwłaszcza dla osób starszych – mówiła nam w poniedziałek na miejscu głogowianka, która przechodziła tam w drodze do Kolegiaty.

Zobaczcie jak przebiegają prace:

Zdjęcia z budowy - 03.04.2023

Budowa przejścia podziemnego w Głogowie. Jakie będą kolejne ...

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto