MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wakacyjna Praca dla Młodych SM Nadodrze w Głogowie. Nie przegap rekrutacji! To już we wtorek, 20 czerwca. Ile można zarobić?

Grażyna Szyszka
Grażyna Szyszka
Młodzież będzie pracować na swoich osiedlach
Młodzież będzie pracować na swoich osiedlach arch. SM Nadodrze
SM Nadodrze organizuje kolejną edycję „Wakacyjnej pracy dla młodych”. We wtorek, 20 czerwca odbędzie się rekrutacja na dwa turnusy. Sprawdź, gdzie i o której trzeba się zgłosić!

Spis treści

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze” zaprasza głogowską młodzież do kolejnej edycji programu „Wakacyjna praca dla młodych”. W tym roku w dwóch turnusach będą pracować w sumie 74 osoby.

Wakacyjna praca dla młodych 2023. Gdzie i kiedy rekrutacja?

Rekrutacja do programu odbędzie się 20 czerwca (wtorek) w salce przy ul. Rycerska 17c (osiedle Piastów Śląskich A ). W godzinach 14-16 będą wydawane formularze zgłoszeniowe, w których należy podać imię, nazwisko, numer telefonu oraz adres zamieszkania.

- Taki wypełniony formularz będzie trzeba wrzucić do urny. Po godzinie 16-stej wylosujemy osoby, które wezmą udział w tegorocznej edycji programu – informuje Lidia Chyb- Rodak z SM „Nadodrze".

W ostatnich edycjach w programie brało udział jednorazowo blisko sto osób. W tym roku spółdzielnia oferuje nieco mniej miejsc, bo 74.

Praca dla młodych SM Nadodrze. Ile młodzi zarobią na rękę?

Od lat program wspiera finansowo Gmina Miejska Głogów. W tym roku miasto przekazało na na ten cel 50 tysięcy złotych.
Po załatwieniu formalności praca w terenie rozpocznie się na początku lipca. Pierwszy turnus ma być realizowany w terminie 3-14 lipca a drugi 17-28 lipca. Każdy pracownik w ciągu dwóch tygodni wypracuje 45 godzin (4 godz, dziennie). Za pracę otrzymają 940 zł na rękę.

- Od początku program ma jedno założenie – edukować młodych głogowian na kilku płaszczyznach. Po pierwsze ma przygotować do poruszania się po rynku pracy. Dlatego też uczestnicy przechodzą rekrutację, wypełniają dokumenty aplikacyjne, odbywają szkolenie bhp, podpisują umowy, wystawiają rachunki za pracę, rozliczają się z urzędem skarbowym. Dokładnie tak, jak to jest w przypadku „dorosłych” pracowników – dodaje rzeczniczka spółdzielni. -

COMPONENT {"params":{"text":"Będą pracować na swoich osiedlach","id":"beda-pracowac-na-swoich-osiedlach"},"component":"subheading"}

Spółdzielnia stara się, by każdy uczestnik Wakacyjnej Pracy trafił na osiedle, na którym mieszka. Dzięki temu młodzi ludzie stają się potem ambasadorami swoich osiedli. Po wykonaniu prac przez długie miesiące, a nawet lata, doglądają ich efektów i pilnują, by nikt nie zniszczył tego, co sami wykonali. Dbają więc o tereny zielone, które pielęgnowali, ławki czy trzepaki, które malowali, chodniki, które zamiatali.

Program uczy pracy w zespole i współodpowiedzialności za wyniki. Pozwala również wykorzystać potencjał młodych ludzi oraz ich zaangażowanie do pracy. Jest też formą zagospodarowania ich czasu wolnego podczas wakacji. Energia młodzieży, spożytkowana w konstruktywny sposób, nie będzie szukała ujścia w mniej odpowiednich zachowaniach.
Więcej informacji na temat Programu na w zakładce Wakacyjna Praca dla Młodych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto