SPR Chrobry Głogów pewnym krokiem w ćwierćfinale Pucharu Polski (RELACJA)

Marcin Kaźmierczak
Jednym z bohaterów Chrobrego został Michał Kapela, który w drugiej połowie obronił aż dziewięć piłek Marcin Kaźmierczak
Głogowianie jako pierwsi zameldowali się w ćwierćfinale Pucharu Polski. W niedzielne popołudnie w hali im. Ryszarda Matuszaka pokonali KPR Legionowo 27:21. Jednymi z bohaterów SPR-u zostali bramkarze - Rafał Stachera i Michał Kapela

Podobnie jak sobotni ligowy pojedynek, tak i spotkanie pucharowe lepiej rozpoczęli goście, którzy po niespełna dwóch minutach prowadzili już 3:0. Głogowianie szybko uspokoili jednak grę w ofensywie i za sprawą trzech skutecznych rzutów Sobuta i dwóch Kubały w ósmej minucie wyszli na prowadzenie 5:4.

Aż do dwudziestej piątej minuty mecz toczył się bramka za bramkę. W ostatnich pięciu SPR odskoczył od stanu 12:11 do 16:12. Prym w ataku legionowian wiódł Tomasz Mochocki. Głogowianie, z kolei, punktowali rywali rzadko spotykaną w ich wykonaniu wysoką obroną 5-1 i 3-2-1 oraz zabójczymi kontratakami w wykonaniu Kubały i Biegaja. Warto zaznaczyć, że wymieniona dwójka młodych skrzydłowych w pierwszej odsłonie wykorzystała aż sześć z siedmiu szybkich ataków.

Na drugą połowę duet Zembrzuski-Jurecki wprowadził kilka zmian w wyjściowej siódemce. Wspomnianych Kubałę i Biegaja na skrzydłach zmienili doświadczeni Miszka i Świtała, a dobrze spisującego się Rafała Stacherę między słupkami zastąpił Michał Kapela.

Pierwsze minuty, a jak się później miało okazać, cała druga połowa należała właśnie do 23-letniego bramkarza SPR-u. Cztery świetne interwencje, a do tego bramki Świtały, Miszki i Kandory sprawiły, że głogowianie w trzydziestej siódmej minucie prowadzili już 20:12.

Wysokie prowadzenie rozkojarzyło nieco szczypiornistów Chrobrego, którzy na siłę próbowali dogrywać na koło do nieskutecznego tego dnia Kacpra Pawłowskiego, a także rzucali z nieprzygotowanych pozycji. Dla KPR-u cztery razy trafił Titow i w pięćdziesiątej minucie było 23:19.

Całe szczęście w bramce Chrobrego stał Michał Kapela, który obronił w sumie dziewięć piłek, co dało mu ponadpięćdziesięcioprocentową skuteczność, a w ofensywie bezbłędny był zdobywca czterech bramek w ostatnich dziesięciu minutach - Adam Babicz, dzięki czemu głogowianie wygrali 27:21 i tym samym awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Kolejny mecz ligowy podopieczni Piotra Zembrzuskiego zagrają w przyszłą sobotę, 13 lutego. W Puławach zmierzą się z trzecimi w tabeli PGNiG Superligi Azotami. Kolejny raz SPR zaprezentuje się we własnej hali za dwa tygodnie, gdy przy Wita Stwosza podejmie w derbowym starciu wrocławski Śląsk.

SPR Chrobry Głogów – KPR Legionowo 27:21 (16:12)

SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Kubała 6, Sobut 5, Babicz 4 (2/2), Biegaj 4, Gujski 2, Kandora 2, Świtała 2 (0/1), Miszka 1, Tylutki 1, Bąk, Pawłowski, D. Płócienniczak.