KGHM Chrobry Głogów zmierzył się z mistrzem Polski w Zielonej Górze

Kacper Chudzik
Zdjęcia z meczu
Zdjęcia z meczu Starczewski Studio74 - KGHM Chrobry Głogów FB
Ładne widowisko zgotowali kibicom piłki ręcznej zawodnicy KGHM Chrobrego Głogów oraz Industrii Kielce. Zespoły zmierzyły się w Zielonej Górze.

Ze względu na barbórkowe imprezy KGHM Chrobry Głogów musiał zmierzyć się z Industrią Kielce na wyjeździe - konkretnie w Zielonej Górze. Nie wszyscy kibice mogli ten mecz zobaczyć. W zielonogórskiej hali pojawiło się ponad 2000 fanów piłki ręcznej, ale ze względu na śnieżycę kilkuset kolejnych kibiców, którzy kupili wcześniej bilety, nie zdołało dotrzeć do Zielonej Góry.

Chrobry zdecydowanie faworytem tego spotkania nie był. Głogowianie mierzyli się wszak z wielokrotnymi mistrzami Polski, których pokonanie wydaje się niemożliwe dla większości zespołów polskiej ligi. Niemniej jednak zawodnicy z Głogowa bez kompleksów podeszli do Industrii i pewnie atakowali bramkę rywala. I przez pewien czas mecz był w miarę wyrównany. Wraz ze zbliżającą się końcówką pierwszej połowy Industria zaczęła jednak coraz bardziej głogowianom uciekać i pokazywać swoją przewagę. Na przerwę schodzili z przewagą 22 do 17 nad Chrobrym.

Druga połowa przyniosła jeszcze większą skuteczność Industrii. Kielczanie mocno przycisnęli głogowian, zmuszając ich do popełniania błędów, które potem skutecznie wykorzystywali przeciw zespołowi z Głogowa. Tym samym ostatecznie dociągnęli wynik z dziesięciobramkową przewagą 38:28.

– Chciałem podziękować publiczności, bo spisała się wyśmienicie. Bardzo fajnie się grało i myślę, że zrobiliśmy niezły spektakl. Graliśmy z mistrzem Polski, naprawdę solidną marką. Bardzo ciężko grać przeciwko takiemu zespołowi, ale chłopacy pokazali, że potrafią. Wiemy, że tak jest, ale muszą być do tego też gotowi mentalnie. Takie mecze wygrywają ci, którzy popełniają mniej błędów. Myślę, że kibicom mecz się mógł podobać – mówił zaraz po spotkaniu trener Vitalij Nat.

Kolejny mecz w Orlen Superlidze głogowianie rozegrają 11 grudnia o godz. 18. Na wyjeździe zmierzą się wtedy z drużyną Zepter KPR Legionowo.

KGHM Chrobry Głogów – Industria Kielce 28:38 (17:22)
KGHM Chrobry: Stachera, Ziemiak – Grabowski 1, Strelnikov, Wrona 1, Zieniewicz 5, Tilte 1, Orpik 2, Jamioł 3, Dadej, Matuszak 6, Otrezov, Styrcz 1, Paterek 4, Hajnos 2, Skiba 2
Industria: Wałach, Błażejewski – Olejniczak 2, Wiaderny, Konkoud 5, Sićko 2, Dujshebaev A. 8, Tournat 3, Dujshebaev D. 2, Thrastarson 5, Surgiel 3, Paczkowski 2, Gębala 2, Karalek 4