Chrobry pokazał klasę. Głogowianie wysoko pokonali Energę Kalisz

Zdjęcia z meczu
Zdjęcia z meczu Starczewski Studio74 - SPR Chrobry Głogó
Pierwszy po zimowej przerwie domowy mecz piłkarzy ręcznych przyniósł im komplet punktów i sporo emocji na trybunach.

W środowy wieczór (7 lutego) KGHM Chrobry Głogów podjął we własnej hali ekipę Energa MKS Kalisz. Pierwszy domowy mecz po przerwie zimowej przyniósł sporo emocji, a głogowianie stanęli na wysokości zadania i wysoko pokonali przyjezdnych.

Początek spotkania był wyrównany, ale po czasie Chrobry zaczął budować przewagę - ostatecznie schodząc na przerwę prowadząc 14 do 11. W drugiej połowie meczu głogowianie całkowicie nabrali już wiatru w żagle i pozwolili rywalom rzucić sobie tylko 6 bramek. Ostatecznie Chrobry wygrał spotkanie 28:17.

MVP meczu został Anton Dereviankin, który w drugiej części praktycznie zamurował bramkę Chrobrego, w czym pomagała mu dobra obrona drużyny.

Kolejny mecz już 11 lutego. Na wyjeździe głogowianie zmierzą się z Górnikiem Zabrze.

KGHM Chrobry Głogów – Energa MKS Kalisz 28:17 (14:11)
KGHM Chrobry: Dereviankin – Strelnikov, Wrona 1, Kosznik 1, Orpik 1, Jamioł 3, Dadej 2, Matuszak 1, Styrcz 9, Wiatrzyk, Paterek 5, Hajnos 4, Skiba 1
MKS Kalisz: Szczecina, Hrdlicka - Stracevic 1, Nejdl 1, Kowalczyk 4, Kus,, Kucharzyk 1, Biernacki 1, Wróbel 1, Pilitowski, Molski 1, Bekisz 2, Karlas 1, Komarzewski 2, Antolak 2