MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejne pieniądze dla działkowców z Głogowa. Spory Fundusz Działkowca na 2024 rok

Kacper Chudzik
Kacper Chudzik
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne aedrozda/Pixabay
Kolejny rok z rzędu głogowskie ogrody działkowe mogą liczyć na dotacje w ramach Funduszu Działkowca. Do podziału będzie 120 tysięcy złotych.

Fundusz Działkowca działa w Głogowie od 2018 roku. Od tamtej pory regularnie lokalne ROD otrzymują dotacje na różnorakie inwestycje, chociażby w infrastrukturę ogrodów.

– To niewielkie, ale jak mówią działkowcy ważne dla nich wsparcie. Na działkach wypoczywa od kilku do nawet kilkunastu tysięcy głogowian. Fundusz spotkał się z dobrym odbiorem wśród działkowców - mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Na co więc szły przyznawane w ramach funduszu pieniądze. Dzięki nim ogrodowa infrastruktura rozbudowywana była chociażby przez takie zadania jak: wykonanie ogrodzenia, gospodarka wodna ogrodów czy modernizację domu działkowca.

W tym roku na Fundusz Działkowca miasto przeznaczyło rekordowe 120 tysięcy złotych.

Blisko 450 tys. na Fundusz Działkowca przez poprzednie lata

W poprzednich latach każdego roku było to około 100 tys. zł, z wyjątkiem pierwszego funduszu w 2018 r - kiedy to 50 tys. zł trafiło do ROD Konwalia.

Rok później 100 tys. zł podzielono między: ROD „Wenecja” (12 tys. zł), ROD „Kolejarz” (20 tys. zł), ROD „Róża” (28 tys. zł), ROD „Odrzycko” w Serbach (20 tys. zł) oraz ROD „Relaks” w Kulowie (20 tys. zł). W roku 2020 całość pieniędzy z funduszu, na wniosek samych działkowców, trafiła do głogowskiego szpitala na zakup sprzętu związanego z leczeniem Covid-19.

W roku 2021 jednak fundusze znów podzielone zostały między ogrody. Kolejne 100 tys. zł podzielono między: ROD „Relaks” (20 tys. zł), ROD „Dzieci Głogowskich” (25 tys. zł), ROD „Osiedle” (15 tys. zł), ROD „Tysiąclecia” (13 tys. zł), ROD „Cukrownik” (7 tys. zł) oraz ROD „Relaks” w Kulowie (20 tys. zł). W roku 2022 do podziału było 97,4 tys. zł, które trafiły do: ROD „Konwalia” (20 tys. zł), ROD „Wenecja” (17,45 tys. zł), ROD „Jutrzenki” (20 tys. zł), ROD w Kluczach (20 tys. zł) i ROD „Relaks” w Kulowie (20 tys. zł).

I wreszcie w roku 2023 między ogrody podzielono kolejne 100 tys. Rozkład dotacji wyglądał następująco: ROD „Dzieci Głogowskich” (10 tys. zł), ROD „Osiedle” (20 tys. zł), ROD „Tysiąclecia” (20 tys. zł) oraz ROD „Relaks” w Kulowie (50 tys. zł).

W całym Głogowie znajduje się 14 ogrodów działkowych, a w powiecie jest ich łącznie 22. W sumie przez wszystkie lata na głogowskie ogrody działkowe przekazano prawie 450 tys. zł.

Zobacz też

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto