Pomarańczowe zdobyły Lublin. Kolejna wygrana ekipy CCC Polkowice

CCC Polkowice
CCC Polkowice w środę, 20 stycznia, rozegrało ostatni zaległy mecz pozostały po przerwach związanych z koronawirusem. W tym spotkaniu pomarańczowe pokonały ekipę z Lublina.

Na początku wydawać się mogło, że polkowiczanki będą miały problemy w tym spotkaniu. Pierwsza kwarta należała bowiem do ekipy z Lublina. Później jednak sytuacja się odmieniła.

Trener Karol Kowalewski przy pierwszej przerwie miał sporo do powiedzenia swoim zawodniczkom i to podziałało. Tuż po rozpoczęciu drugiej kwarty polkowiczanki weszły na właściwe tory i szybko zaczęły odrabiać straty. Wtedy też tempa zaczęła nabierać Aaryn Ellenberg. W całym spotkaniu Amerykanka zdobyła 22 punkty i zanotowała 9 asyst.

Zawodniczki CCC szybko straty odrobiły i zaczęły wychodzić na prowadzenie. Po zmianie stron polkowiczanki z odrabiania strat przeszły w fazę budowy przewagi.

Drużyna z Polkowic pokazała w tym spotkaniu dobrą grę zespołową. W trakcie meczu dzieliła się piłką i wymuszała błędy Pszczółki. Przed ostatnią odsłoną goście prowadzili 69:63, a więc wynik meczu nie był jeszcze przesądzony. Zawodniczki Pszczółki robiły co mogły, aby odmienić losy spotkania. Ale pomarańczowe nie zamierzały już go oddać.

– Keisha Hampton, która początkowo miała problem ze strzeleckim wejściem w mecz pracowała mocniej na tablicach, w efekcie czego zanotowała 12 zbiórek. Ważne punkty zdobywały Weronika Gajda i Aaryn Ellenberg, a ostatecznie o losach zwycięstwa przesądziła „trójka” Kamile Nacickaite na dwie minuty przed końcem spotkania. Po emocjonującym i ładnym dla oka meczu CCC Polkowice pokonało Pszczółkę Polski-Cukier AZS-UMCS 89:79 – relacjonował klub z meczu z Lublina.

Było to trzynaste zwycięstwo pomarańczowych przy zaledwie jednej porażce. Cieszy tym bardziej, że CCC ma spore problemy z kontuzjami. Dragana Stanković leczy uraz stawu skokowego, Sylwia Siemienas przeszła operację przepukliny kręgosłupa, a Julia Drop jest w trakcie rehabilitacji po rekonstrukcji ACL.

CCC Polkowice odrobiło już wszystkie meczowe zaległości. Kolejne spotkanie zespół trenera Karola Kowalewskiego zagra już w najbliższą sobotę. 23 stycznia o 18:30 wyjazdowym rywalem polkowiczanek będzie Enea AZS Poznań.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – CCC Polkowice 79:89 (27:17, 16:26, 21:26, 15:20)
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin: Morgan Bertsch 22, Jennifer O’Neill 20, Ilaria Milazzo 11, Martina Fassina 8, Elisabeth Pavel 7 (10zb), Klaudia Niedźwiedzka 7, Karolina Poboży 2, Emilia Kośla 2.

CCC Polkowice: Aaryn Ellenberg-Wiley 22 (9 asyst), Weronika Gajda 16, Hampton 13 (12 zbiórek), Telenga 10 (11 zbiórek), Kantzy 6, Gertchen 5.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani