Derby Chrobry - Zagłębie. Szczypiorniści z Głogowa wygrali w Lubinie

Zdjęcia z derbów
Zdjęcia z derbów Chrobry Głogów
SPR Chrobry Głogów zmierzył się na wyjeździe z ekipą Zagłębia Lubin w derbach regionu w piłce ręcznej. Głogowianie wzięli rewanż za poprzednią przegraną w derbach, ale łatwo punktów nie wyrwali.

Derby to mecze, które zawsze budzą ogromne emocje. Nie inaczej było i tym razem, gdy w Lubinie zmierzyły się tamtejsze Zagłębie oraz Chrobry Głogów. Lubinianie w tym sezonie nie radzą sobie najlepiej i grozi im ryzyko spadku, tymczasem głogowianie mają za sobą udane tygodnie - przerwane jedynie przegraną z mistrzami Polski. Mimo tego, w poprzednich derbach to lubinianie byli górą. Chrobry chciał wziąć rewanż za ostatnią przegraną w karnych. Obie drużyny podeszły do tego spotkania zmotywowane i było to widać na boisku, gdzie walczono o każdy punkt.

Już jednak w pierwszej połowie widać było delikatną przewagę Chrobrego, który na przerwę schodził z przewagą trzech punktów. W drugiej części spotkania głogowianie zaczęli jeszcze bardziej uciekać, a Zagłębie się pogubiło. Zaczęło jednak odrabiać straty i gonić drużynę gości. Nie zdołało jednak w pełni odrobić strat, a Chrobry przy końcówce meczu wciąż miał trzypunktową przewagę. Ostatecznie głogowianie wygrali 34:31 (18:15).

– Każdy wygrany mecz to kawał dobrych emocji, ale trochę tych emocji zrobiliśmy naszym kibicom. Nie mamy jeszcze tego doświadczenia, żeby przy wyniku plus osiem konsekwentnie grać w ataku i dobijać przeciwnika, to my podajemy im rękę i podnosimy z ziemi. Potem ponownie ten sam scenariusz i potem mamy taką nerwową końcówkę. Ale najważniejsze trzy punkty – mówił po meczu trener Chrobrego, Vitalij Nat.

MVP meczu w Lubinie został Paweł Paterek.

Głogowianie z dorobkiem 40 punktów są obecnie na piątym miejscu w tabeli, podczas gdy Zagłębie z zaledwie 17 punktami jest na miejscu 13 - przedostatnim. Następny mecz głogowianie rozegrają dopiero 7 maja, a zmierzą się w nim z Górnikiem Zabrze, który obecnie jest na miejscu 3.

Zagłębie 6 maja zmierzy się na wyjeździe z ekipą MMTS Kwidzyn.

Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów 31:34 (15:18)
Zagłębie: Schodowski, Byczek – Stankiewicz 3, Krupa 5, Moryń 6, Hlushak 1, Gębala 6, Pietruszko 2, Procho, Hajnos 1, Bogacz 2, Drozdalski 3, Iskra 1, Bekisz 1
Chrobry: Stachera, Klupś – Grabowski, Zdobylak 8, Kosznik 6, Tilte 2, Orpik 1, Jamioł 1, Dadej 3, Matuszak 1, Otrezov, Styrcz 2, Paterek 9, Skiba 1