MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Opóźnia się podpisanie umowy na budowę obwodnicy Głogowa. Dlaczego?

Grażyna Szyszka
Opóźnia się podpisanie umowy z wykonawcą na budowę obwodnicy Głogowa
Opóźnia się podpisanie umowy z wykonawcą na budowę obwodnicy Głogowa Kacper Chudzik
Lada dzień mieli podpisać umowę z wykonawcą na budowę obwodnicy Głogowa, ale jeszcze jej nie podpiszą. Wpłynęły dwa odwołania do wyboru najkorzystniejszej oferty

Jest poślizg z podpisaniem umowy na budowę obwodnicy Głogowa z drugim mostem na Odrze. Miało to być na przełomie marca i kwietnia, ale do tego nie dojdzie.

- W ustawowym terminie wpłynęły dwa odwołania do wyboru najkorzystniejszej oferty. W związku z tym podpisanie umowy z wykonawcą nastąpi później niż wstępnie przewidywaliśmy – informuje Magdalena Szumiata, rzeczniczka wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak już informowaliśmy, na początku marca GDDKiA wybrało wykonawcę zadania. Spośród dziewięciu ofert komisja przetargowa uznała, że najkorzystniejszą złożyło Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor z Zawiercia. Wartość zadania to ponad 790 mln zł i jest drugą co do wysokości spośród złożonych przez zainteresowanych wykonawców.

Obwodnica ma być oddana w 2027 roku

Przypomnijmy, że obwodnica będzie miała długości ok. 18 km, będzie drogą dwujezdniową klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Zostanie poprowadzona nowym śladem omijając miasto po zachodniej stronie miasta. W ramach zadania zaplanowano budowę czterech węzłów drogowych, a co najważniejsze powstanie wyczekiwana przez mieszkańców i użytkowników drogi, przeprawa przez Odrę, która wyprowadzi ruch z centrum miasta.
Realizacja obwodnicy Głogowa planowana jest w systemie Projektuj i buduj w latach 2024-2027.   

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto