Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

KGHM. Dziś (13.02) nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy. Skarb Państwa przedstawił kandydatów do rady nadzorczej. Oto oni

Grażyna Szyszka
Na 3 lutego w KGHM zwołano nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy
Na 3 lutego w KGHM zwołano nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy arch. red.
Na wtorek, 13 lutego W KGHM zwołano nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy (NWZA), które zadecyduje o składzie nowej rady nadzorczej. Na stronie miedziowej spółki opublikowano listę kandydatów zaprezentowanych przez akcjonariusza, czyli Skarb Państwa.

W KGHM Polska Miedź, na dziś, 13 lutego zaplanowano nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy. Ma ono zdecydować o nowym składzie rady nadzorczej. Jak czytamy w komunikacie KGHM, akcjonariusz - Skarb Państwa przedstawił listę siedmiu kandydatów wraz informacjami dotyczącymi życiorysów zawodowych, posiadanego wykształcenia i kwalifikacji. Wśród nich jest prof. Marian Noga, były rektor Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, były senator i były członek Rady Polityki Pieniężnej w latach 2004-2010.

Lista kandydatów do Rady Nadzorczej Spółki:

  • Zbigniew Bryja
  • Aleksander Cieśliński
  • Zbysław Dobrowolski
  • Dominik Januszewski
  • Tadeusz Kocowski
  • Marian Noga
  • Piotr Prugar

Rada w dotychczasowym składzie

Obecnie w radzie zasiada 10 osób: Agnieszka Winnik-Kalemba (przewodnicząca), Katarzyna Krupa (wiceprzewodnicząca), Wojciech Zarzycki (sekretarz), Andrzej Kisielewicz, Marek Wojtków, Radosław Zimroz, Piotr Ziubroniewicz a także wybrani z ramienia załogi: Józef Czyczerski, Przemysław Darowski i Bogusław Szarek.

Przypomnijmy, że o składzie zarządu spółki decyduje rada nadzorcza. Jak można mniemać, po po jej powołaniu, kolejnym ruchem w KGHM będzie zmiana zarządu spółki.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie KGHM rozpocznie się godz. 11 w siedzibie Spółki w Lubinie przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto