MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Głogowski batalion WOT ćwiczył całą dobę w terenie. W szkoleniu z bronią wzięło udział około 200 Terytorialsów

Grażyna Szyszka
Grażyna Szyszka
W sumie przez weekend ćwiczyło prawie 200 osób
W sumie przez weekend ćwiczyło prawie 200 osób WOT
Pracowity weekend dla głogowskiego batalionu WOT. Około 200 żołnierzy brało udział w kolejnym szkoleniu w terenie. Wykonywali zadania w dzień i w nocy.

Około 200 żołnierzy 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony z 162. batalionu lekkiej piechoty w Głogowie przeszło trudne szkolenie w terenie. W sobotni poranek (13 kwietnia) pobrali broń, przygotowali swoje wyposażenie i udali się w teren przy jednostce, gdzie spędzili całą dobę realizując postawione zadania.

- Planując szkolenie dla naszych żołnierzy, staramy się dostosować teren oraz warunki działania do jak najbardziej realnych, tak aby szkoleni „wyszli” ze swojej strefy komfortu i potrafili w 100 procent skupić się na realizacji zadania – tłumaczy dowódca kompanii, ppor. Konrad Andrzejuk.

Stanęły posterunki i stanowiska ogniowe

Jak informuje kpt. Marcin Pochodaj, oficer prasowy WOT na Dolnym Śląsku, działanie rozpoczęło się marszem ubezpieczonym do rejonu szkolenia. W trakcie przemieszczania zostały przećwiczone różne szyki bojowe oraz znaki i sygnały dowodzenia. Marsz zakończył się wejściem w docelowe miejsce ćwiczenia, rozpoznaniem i przygotowaniem bazy patrolowej. Zostały przygotowane posterunki obserwacyjne i stanowiska ogniowe, które żołnierze musieli zamaskować zgodnie z charakterystyką terenu.

Kolejne szkolenie za miesiąc

W czasie szkolenia żołnierze doskonalili także umiejętności w zakresie pracy na punkcie kontrolnym oraz wykrywania improwizowanych ładunków wybuchowych (IED). Zajęcia nie zakończyły się wraz z zapadnięciem zmroku.

- W trakcie działań nocnych żołnierze prowadzili patrole oraz obserwację przy użyciu sprzętu noktowizyjnego oraz termowizyjnego – dodaje oficer prasowy.

Kolejne szkolenie wyznaczono za miesiąc. Do tego czasu żołnierze muszą przyswoić zagadnienia teoretyczne, aby w trakcie ćwiczeń potrafili jak najlepiej wykonać zadania.
Dodajmy, że 162. batalion lekkiej piechoty w Głogowie składa się głównie z mieszkańców naszego miasta i okolic.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Głogowski batalion WOT ćwiczył całą dobę w terenie. W szkoleniu z bronią wzięło udział około 200 Terytorialsów - Góra Nasze Miasto

Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto