Festiwal karnych w Głogowie. Chrobry pokonał Chojniczankę

Kacper Chudzik
Chrobry pokonał Chojniczankę
Chrobry pokonał Chojniczankę Chrobry Głogów S.A.
Domowy mecz Chrobrego Głogów z Chojniczanką Chojnice zakończył się wygraną głogowian 3:1. Aż trzy bramki w tym spotkaniu padły po karnych.

Chrobry Głogów zmierzył się na swoim boisku z Chojniczanką Chojnice. Już na samym początku meczu głogowianie strzelili bramkę, która nie została jednak uznana ze względu na spalonego. Na pierwszego uznanego gola trzeba było więc czekać do 30. minuty, kiedy rzut karny wykorzystał Mateusz Machaj. Kolejną bramkę zdobył w Kamil Wojtyra w 53. minucie.

Nieco kwadrans później kolejnego karnego wykorzystał ponownie Mateusz Machaj, który doprowadził tym sposobem do 3:0. Na tym wynik by się zamknął, gdyby nie kolejny karny. Tym razem jednak dla gości - w ostatnich minutach meczu. Dzięki niemu zdobyli honorową bramkę i mecz zakończono wynikiem 3:1 dla Chrobrego Głogów.

– Widać, że po meczu w Chorzowie, kiedy przegraliśmy po bramce w końcowej minucie, była w chłopakach ta sportowa złość i dzisiaj wszyscy widzieli odpowiedź na boisku. Mecz się bardzo dobrze ułożył. Cały zespół zagrał bardzo dobrze, ale cieszymy się z udanego debiutu Alberta Zagórnego – mówi drugi trener Chrobrego Grzegorz Szoka.

Kolejny mecz 25 lutego na wyjeździe. Chrobry zmierzy się z ŁKS-em Łódź.

Chrobry wysoko w tabeli rozgrywek

Po 20. spotkaniach Chrobry Głogów ma za sobą 10 wygranych, 4 remisy i 6 przegranych. Przy okazji zebrał 34 punkty, które dają obecnie Pomarańczowo-Czarnym trzecie miejsce w tabeli rozgrywek. Przed nimi są tylko ŁKS Łódź, czyli najbliższy rywal ekipy z Głogowa - oraz Ruch Chorzów. Do lidera brakuje głogowianom 7 punktów.

Za Chrobrym jest zaś Puszcza Niepołomice, z identycznym dorobkiem punktowym, oraz Termalica Nieciecza i Arka Gdynia. W górze tabeli jest dosyć ciasnawo, szykują się więc bardzo ciekawe tygodnie. Sam Chrobry ma za sobą świetną jesień. Co przyniesie runda wiosenna?

CHROBRY GŁOGÓW – CHOJNICZANKA CHOJNICE 3:1 (1:0)
BRAMKI: 1:0 Machaj 30 (k), 2:0 Wojtyra 53, 3:0 Machaj 68 (k), 3:1 Skrzypczak 90 (k)

CHROBRY: Dybowski – Kuzdra, Michalec, Zarówny, Bogusz (76 Górski S.), Kolenc, Mucha (75 Górski J.), Steblecki (76 Jóźwiak), Machaj (85 Ozimek), Wolsztyński, Wojtyra (90 Hanc).

CHOJNICZANKA: Kuchta – Grolik, Drewniak, Ryczkowski (60 Mazek), Tuszyński (60 Skrzypczak), Mikołajczak (60 Karbowy), Kalinkowski (46 Sam van Huffel), Mikołajczyk, Szelągowski (46 Stróżyński), Bukhal, Szymusik.

ŻÓŁTE KARTKI: Szelągowski, Mikołajczyk.