Chrobry Głogów pokonał Skrę Częstochowa. Udany wyjazd Chrobrego

Głogowianie strzelili w meczu dwie bramki, stracili jedną
Głogowianie strzelili w meczu dwie bramki, stracili jedną Chrobry Głogów S.A.
Chrobry Głogów ma za sobą udany mecz wyjazdowy ze Skrą Częstochowa. Głogowianie pokonali gospodarzy 2:1.

To była już 15. kolejka Fortuna 1. Ligi W jej trakcie Chrobry Głogów zagrał na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. Głogowianie stanęli na wysokości zadania i pokonali gospodarzy meczu 2:1. Pomarańczowo-Czarni prowadzili przez większą część meczu, a pierwszą bramkę zdobyli w 32. minucie. Na drugą nie trzeba było długo czekać, bo padła już w 35. minucie.

Dla trenera głogowian Marka Gołebiewskiego był to tym bardziej emocjonujący mecz, ponieważ Skra to jego była drużyna. Po meczu nie wziął udziału w konferencji prasowej. Tłumaczono, że źle się poczuł. Zastąpił go tam drugi trener.

– Mecz poszedł według planu, który sobie założyliśmy. Chcieliśmy wpuścić Skrę na naszą połowę i wychodzić stamtąd szybkimi atakami. To w dużej mierze się udawało. Strzeliliśmy dwie bramki, mieliśmy kontrolę w meczu. Trochę nerwowości wprowadziła później przypadkowo stracona po rykoszecie bramka, ale trzeba pochwalić zawodników, którzy wchodzili z ławki i uspokoili sytuację – mówił po meczu drugi trener Chrobrego Grzegorz Soka.

Co ciekawe, według statystyk meczu to Skra posiadała większą kontrolę piłki 55 do 45. Oddawała też więcej strzałów i prowadziła więcej ataków. Przodowała też w niebezpiecznych atakach. Chrobry cechował się jednak dużo większą skutecznością w tym meczu.

Kolejny mecz Chrobry Głogów również rozegra na wyjeździe. Ten zaplanowano na niedzielę, 30 października. Piłkarze nożni z Głogowa zmierzą się wtedy z Górnikiem Łęczna. Początek starcia o godz. 18.

Dwa ostatnie mecze rundy jesiennej zobaczymy już w Głogowie. Najpierw Pomarańczowo-Czarni podejmą Puszczę Niepołomice (6 listopada) natomiast 13 listopada zmierzą się przy Wita Stwosza ze Stalą Rzeszów.

Obecnie Chrobry ma na swoim koncie 24 punkty, co daje mu szóste miejsce w tabeli rozgrywek. Najbliższy rywal głogowian - Górnik Łęczna, w 15. meczach zdobył w sumie 15. punktów i zajmuje miejsce 13.

SKRA CZĘSTOCHOWA – CHROBRY GŁOGÓW 1:2 (0:2)

BRAMKI: 0:1 Kusztal 32, 0:2 Mucha 35, 1:2 Szymański 73

SKRA: Bursztyn – Mesjasz, Nocoń (88 Gołębiowski), Brusiło, Kozłowski (64 Sangowski), Flak, Lukoszek, Baranowicz, Szymański, Sajdak (73 Babiarz), Łukasik (73 Hilbrycht).

CHROBRY: Dybowski – Kuzdra, Bougaidis, Mandrysz, Bogusz, Mucha, Kolenc (85 Michalec), Bochnak (90 Pieczarka), Steblecki (67 Machaj), Kusztal (85 Hanc), Wolsztyński (90 Wojtyra).

ŻÓŁTE KARTKI: Flak, Nocoń, Szymański, Lukoszek - Mandrysz, Steblecki, Wojtyra.

SĘDZIA: Grzegorz Kawałko (Olsztyn).