Chrobry Głogów pokonał Arkę Gdynia. Cenne punkty zostały w Głogowie

Cenne punkty zostały w Głogowie
Cenne punkty zostały w Głogowie Chrobry Głogów
W meczu z Arką Gdynia zawodnicy Chrobrego Głogów zdobyli komplet punktów, pokonując drużynę gości 1:0.

Bardzo dobre wieści dla fanów Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-Czarni pokonali Arkę Gdynia na własnym stadionie. Bramkę dla głogowian strzelił w 40. minucie Mikołaj Lebedyński. Arka miała ogromną szansę na wyrównanie, ale w 50. minucie Damian Węglarz obronił rzut karny w wykonaniu Karola Czubaka.

Tym samym głogowianie zdobyli cenne trzy punkty. Chrobry tym samym awansował z ostatniego miejsca w tabeli na miejsce 17, choć tylko chwilowo, bo dzień później swój mecz wygrała Stal Rzeszów, która znów przegoniła głogowian. Niemniej jednak Chrobry zaczyna gonić inne zespoły z dołu ligowej tabeli.

– Najważniejszą informacją tego dnia jest to, że wygraliśmy 1:0. Zaangażowanie naszych chłopaków od kilku tygodni jest na bardzo wysokim poziomie. Nie będziemy zakłamywać rzeczywistości, że nie chcemy w ten sposób utrzymywać się przy piłce i kreować sytuacji. Na dzień dzisiejszy to jest poziom, na który nas stać. Defensywa i dobra obrona pola karnego i bramki to też forma, która w piłce nożnej występuje i ona występuje u nas na bardzo dobrym poziomie. Ale będziemy też pracowali nad tym, aby lepiej operować piłką. Nie możemy żyć tylko z tego, że Mikołaj Lebedyński strzela bramkę, a my tylko bronimy dobrze – mówił po spotkaniu Piotr Plewnia, trener Chrobrego Głogów.

Kolejny mecz ligowy Chrobrego to wyjazdowe derby regionu. 30 września Pomarańczowo-Czarni w Legnicy zagrają z tamtejszą Miedzią. Spotkanie budzi ogromne zainteresowanie kibiców, jak to zawsze bywa w przypadku meczu derbowego. Jego początek zaplanowano na godz. 15.

CHROBRY GŁOGÓW - ARKA GDYNIA 1:0 (1:0)
BRAMKI: 1:0 Lebedyński 40, W 50 minucie Karol Czubak (Arka) nie wykorzystał rzutu karnego (Damian Węglarz obronił)
CHROBRY: Węglarz - Estigarribia, Michalec, Malczuk, Mucha, Mandrysz (82 Plewka), Hanc (64 Paz), Ozimek, Biel (75 Tabiś), Tupaj, Lebedyński (82 Bartlewicz).
ARKA: Lenarcik - Milewski (81 Sawicki), Czubak, Azatskyi, Capanni (77 Marcjanik), Skóra, Stolc, Predenkiewicz (46 Adamczyk), Lipkowski, Gol, Gojny.
ŻÓŁTE KARTKI: Mandrysz - Predenkiewicz, Azatskyi, Lipkowski.
CZERWONE KARTKI: Lipkowski 88 (Arka - za drugą żółtą).
SĘDZIA: Sebastian Jarzębak (Bytom).
WIDZÓW: 1199.