SPR Chrobry Głogów wygrał sparing z drużyną czeskiej Ekstraligi

Zdjęcia z meczu
Zdjęcia z meczu Artur Starczewski - SPR Chrobry Głogów
Szczypiorniści SPR-u Chrobry Głogów mają za sobą zwycięski sparing z ekipą z Brna. Był to pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do drugiej części sezonu.

W połowie stycznia SPR Chrobry Głogów powrócił do treningów po świąteczno-noworocznej przerwie. Szczypiorniści z Głogowa wznowili nie tylko treningi, ale też rozpoczęli serię spotkań sparingowych. Pierwszym z nich był mecz z drużyną z czeskiej Ekstraligi. SPR Chrobry Głogów podjął w swojej hali SKKP Handball Brno.

Spotkanie przebiegało bardzo wyrównanie. Pierwsza połowa rozpoczęła się od walki punkt za punkt. Z czasem głogowski Chrobry zaczął jednak budować przewagę nad przeciwnikami z Czech. Goście jednak nie odpuszczali Ostatecznie na pierwszą połowę głogowianie schodzili remisując z ekipą z Brna 17:17.

Również początek drugiej połowy był wyrównany. Dopiero na kwadrans przed końcem meczu zawodnicy z Głogowa zaczęli powiększać przewagę i wyszli na prowadzenie. Goście zaliczyli jeszcze zryw, jednak nie zdołali doścignąć gospodarzy.

Okres przygotowawczy rozpoczął się, niestety, od kontuzji części zawodników.

– Niestety wypadło nam troje zawodników. Kontuzjowani są Marcel Zdobylak i Tomek Kosznik, którzy z powodu urazów nie zagrają do końca stycznia. Z kolei Dawid Przysiek nieszczęśliwie na treningu złamał palec lewej ręki. Niestety, to jest sport i musimy sobie radzić nawet bez kontuzjowanych zawodników – mówi trener SPR-u Wialij Nat.

Mecz zakończył się wynikiem 34:31. Najwięcej bramek w meczu rzucił Nikola Arsenic z SKKP Handball Brno – 9.

Chrobry Głogów – SKKP Handball Brno 34:31 (17:17)
Chrobry: Stachera, Dereviankin, Klupś – Krzywicki 1, Grabowski 2, Reszczyński, Warmijak, Klinger 1, Orpik 3, Jamioł 6, Krzysztofik 4, Matuszak 3, Otrezov 4, Styrcz 1, Włoskiewicz 4, Paterek 2, Skiba 3

Zdjęcia: Artur Starczwski - SPR Chrobry Głogów