Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ostatnie szlify przed otwarciem nowej sali widowiskowej w Sławie. Pierwszą imprezą będzie tam Dzień Kobiet

Grażyna Szyszka
Grażyna Szyszka
Niebawem otwarcie nowej sali widowiskowej i domu kultury w Sławie
Niebawem otwarcie nowej sali widowiskowej i domu kultury w Sławie Sława
W Sławie trwają ostatnie prace przed otwarciem nowej sali widowiskowo – kinowej oraz domu kultury. Nowoczesny, piękny obiekt stanął przy ul. Henryka Pobożnego. Pierwszą imprezą będzie tam Dzień Kobiet.

Trwa odliczanie do otwarcia nowej, pięknej sala widowiskowo - teatralno - kinowej wraz domem kultury w Sławie. Dla miasta i jej mieszkańców będzie to historyczna chwila, ponieważ dotąd nie było tam takiego obiektu. Nowoczesna sala posiada scenę o powierzchni 80 mkw i widownię na 276 miejsc.

- Mamy nareszcie obiekt na miarę XXI wieku. To miejsce, gdzie w godnych warunkach będzie można zobaczyć różne wydarzenia – przyznaje Tomasz Krzymiński, dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. - Dom kultury przy ulicy Głogowskiej nie był powodem do dumy, wręcz przeciwnie. Dlatego wiele naszych imprez organizowaliśmy na świeżym powietrzu. Teraz, w nowym miejscu dodamy też nowe imprezy.

Przebudowano szkołę w dom kultury

Nowoczesny obiekt to tak naprawdę dwa budynki – przebudowana i dostosowana do potrzeb Sławskiego Domu Kultury i biblioteki stara szkoła oraz zbudowana od podstaw sala widowiskowa. Łączy je szklany hol, w którym w przyszłości będą organizowane wystawy.
Wielofunkcyjna sala robi wrażenie. Zadbano nie tylko o jej estetyczny wygląd, o wygodę widzów, ale postawiono też na jakość wyposażenia scenicznego, w tym oświetlenie, nowoczesny sprzęt i dobrą akustykę. Przy obiekcie znajduje się tez parkin na kilkadziesiąt samochodów.

Koncerty, spektakle, kino, ale też nowe zajęcia dla dzieci

Po otwarciu obiektem będzie zarządzać Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.
Jak zapowiada Tomasz Krzymiński, w nowym domu kultury będzie się sporo działo. Oprócz zajęć muzycznych, plastycznych i tanecznych będą też nowe sekcje - fotograficzne i teatralne.

- Swoją siedzibę będą tu mieć także organizacje pozarządowe. Chodzi nam przede wszystkim o seniorów, choćby Akademię Dorosłego Człowieka, którzy będą mieć tu swoje miejsce spotkań - dodaje dyrektor T. Krzymiński. - Co do funkcji kina to będziemy działać na zasadzie „kina objazdowego”. To znaczy, że raz na jakiś czas będziemy sprowadzać do nas niektóre filmy.

Dotąd wiele organizowanych w Sławie koncertów odbywało się w kościele pw. św. Michała Archanioła. Teraz nowoczesna sala będzie je mogła przejąć.

- W końcu będziemy je organizować bez „nękania” naszego proboszcza. Co prawda kościół jest genialnym miejscem na koncerty, ale nie na wszystkie – zaznacza dyrektor SCKiW dodając, że bardzo mu zależy, aby sala widowiskowa służyła też szkołom i przedszkolom. - Tym bardziej, że dojście do naszego obiektu z najdalszej szkoły zajmuje maksymalnie 10 minut.

Będzie można zwiedzić salę, także "od kuchni"

Warto dodać, że przez pierwszy miesiąc działalności sali widowiskowej wraz domem kultury będzie można zwiedzać obiekt, także „od kuchni”.

- Zapraszam, tym bardziej, że na terenie powiatu wschowskiego nie ma drugiego takiego obiektu – mówi z dumą Tomasz Krzymiński.

Inwestycja, która trwała około półtora roku pochłonęła blisko 10,5 mln zł, z czego 7,2 mln zł pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu „Polski Ład”. Kolejne 250 tys. zł to dotacja ze środków Województwa Lubuskiego, a gmina dołożyła z własnego budżetu nieco ponad 3 mln zł.

Niebawem otwarcie nowej sali widowiskowej i domu kultury w Sławie

Ostatnie szlify przed otwarciem nowej sali widowiskowej w Sł...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto