KGHM Chrobry Głogów zremisował z CSM Constantą w Lidze Europejskiej

Zdjęcia z meczu
Zdjęcia z meczu Starczewski Studio74 / FB KGHM Chrobry Głogów
We wtorek fani piłki ręcznej byli świadkami ogromnie emocjonującego meczu między KGHM Chrobry Głogów a CSM Constantą. Zespoły z Ligi Europejskiej zmierzyły się w Głogowie.

W kolejnym już meczu Ligi Europejskiej KGHM Chrobry Głogów podjął we własnej hali ekipę CSM Constanta. Na kibiców, którzy 21 listopada pojawili się przy Wita Stwosza czekał prawdziwa karuzela emocji, jeden z tych meczy, których się długo nie zapomina. Głogowianie na starcie wyszli na prowadzenie, a potem oba zespoły szły punkt w punkt. Po kilku minutach w drużynie z Głogowa przyszło zachwianie, które pozwoliło gościom uciec z bramkami i zmusić gospodarzy do gonienia wyniku. Na przerwę Rumuni schodzili z przewagą 19:14.

Druga połowa przyniosła jednak nowego ducha walki w zespole Chrobrego. Ku radości zebranych w hali kibiców zawodnicy z miasta nad Odrą ruszyli do odrabiania strat. Wreszcie udało im się doprowadzić do remisu przy stanie 24:24, a następnie walka z obu stron toczyła się o każdy punkt. Emocje trwały praktycznie do ostatniej sekundy spotkania. Dokładnie 5 sekund przed końcowym sygnałem Jakub Orpik rzucił dla głogowian wyrównującą bramkę na stan 29:29. I z takim też wynikiem mecz się zakończył.

Zdecydowanie, druga połowa meczu była jednym z lepszych spotkań jakie Chrobry zaprezentował w ostatnich latach. Powolne zbieranie doświadczenia w Lidze Europy przynosi skutki.

– Bardzo dobry mecz w tym maratonie spotkań. Taki mecz, z takim przeciwnikiem, liderem naszej grupy w Lidze Europejskiej, naprawdę doda nam dużo pozytywnej radości i kopa do dalszego treningu i dalszych meczów. Mobilizuje nas do jeszcze większej pracy na co dzień. W okresie kiedy jesteśmy już bardzo zmęczeni, te mecze rozgrywamy co cztery dni, taki wynik naprawdę buduje zespół. Bo najważniejsze było podejście po przegranym meczu ligowym, złym meczu w Constancie tydzień temu. W sztabie szkoleniowym powiedzieliśmy, że ten mecz będzie inny, ale nie spodziewaliśmy się, że aż tak – mówi Paweł Wita, drugi trener Chrobrego.

KGHM Chrobry Głogów – CSM Constanta 29:29 (14:19)
KGHM Chrobry: Stachera, Grabowski 2, Wrona, Zieniewicz, Kosznik 5, Tilte 3, Orpik 2, Jamioł 1, Dadej 3, Dereviankin, Matuszak 3, Otrezov, Styrcz 4, Paterek 3, Hajnos 2, Skiba 1
Constanta: Rusu, Stefan, Nistor, Andrei 3, Chikovani, Ilie, Aliokhin 4, Vasile, Dragan 6, Caba, Mourino 1, Nikolic 3, Vegar, Stankovic 7, Ravnic, Komogorov 5