Derby Dolnego Śląska dla BC Polkowice. Pomarańczowe pokonały Ślęzę Wrocław

Wygrany mecz polkowiczanek
Wygrany mecz polkowiczanek BC Polkowice
Za fanami koszykówki emocjonujące spotkanie. Ekipa BC Polkowice podjęła u siebie Ślęzę Wrocław. Derby regionu wygrały koszykarki z Polkowic.

Zawodniczki BC Polkowice chciały tym spotkaniem udowodnić swoją przewagę, zwłaszcza, że poprzedni mecz ze Ślęzą nie poszedł zbytnio po ich myśli.

– Porażka we Wrocławiu bardzo nas zabolała. Dlatego motywacja do tego meczu była podwójna – po zwycięstwie mówił trener Karol Kowalewski.

Już na samym początku spotkania przewaga gospodyń w Polkowicach była widoczna. Pierwsza kwarta pokazała, że w tym meczu Ślęza będzie miała bardzo trudną przeprawę. Przez całe spotkanie na parkiecie wyróżniała się Setphanie Mavunga, która została wybrana MVP derbów. Sama zdobyła 16 punktów, do czego dołączyła jeszcze 21 zbiórek i 3 bloki.

– Ślęza zaryzykowała grę obroną strefową, ale nie zdała się ona na za wiele przy bardzo dobrej skuteczności Pomarańczowych w rutach z dystansu. W całym meczu gospodynie 13 razy trafiły zza linii 6,75 m. Już po pierwszej kwarcie, wygranej przez miejscowe 26:9 było widać, że wrocławianki nie mają za wiele argumentów, aby drugi raz pokonać wicemistrzynie Polski w debrach województwa – czytamy o meczu w komunikacie klubu.

W kolejnej kwarcie polkowiczanki nie zwalniały. Skoncentrowane, naładowane energią grały skutecznie i finezyjnie. Przed zmianą stron prowadziły już 55:22.

Nieco więcej szans Ślęza miała w drugiej połowie, kiedy to ofensywa BC Polkowice nieco przystopowała. Jednakże to nie wystarczyło. Trzecia kwarta zakończyła się remisem 12:12, jednak już czwartą ponownie wygrały polkowiczanki. Gospodynie mimo wysokiego prowadzenia nie odpuszczały do końca. BC Polkowice zdemolowało Ślęzę 85:48.

Na placu gry w zespole gospodarzy pojawiły się wszystkie zawodniczki ze składu i każda z nich miała swój duży wkład w derbowe zwycięstwo.

Polkowiczanki czeka teraz podróż do Orenburga i niezwykle trudny mecz z BC Nadezhda. Polkowiczanki muszą obronić trzypunktową zaliczkę z pierwszego meczu (75:72), aby awansować do Round of 16. Starcie na rosyjskim parkiecie odbędzie się w czwartek, 20 stycznia o 15:00 (czasu w Polsce).

BC Polkowice – 1KS Ślęza Wrocław 85:48 (26:9, 29:13, 12:12, 18:14)

BC Polkowice: Stephanie Mavunga 16 (21 zbiórek), Erica Wheeler 15, Artemis Spanou 13, Aleksandra Zięmborska 9, Klaudia Gertchen 8, Bożena Puter 7, Weronika Telenga 7, Weronika Gajda 7, Sasa Cado 3, Alicja Grabska, Julia Jeziorna.

1KS Ślęza Wrocław: Monika Jasnowska 22, Julia Drop 8, Patricia Bright 7, Michaela Fekete 5, Karolina Stefańczyk 2, Anna Jakubiuk 2, Wiktoria Kuczyńska 2, Anna Jasińska 0.

Derby Dolnego Śląska dla BC Polkowice. Pomarańczowe pokonały...