Damian Bieniek Wicemistrzem Polski Młodzieżowców. Zawodnik należy do grupy kolarskiej TC Chrobry Scott Głogów

Grażyna Szyszka
zdjęcia: TC Chrobry Scott Głogów
Damian Bieniek z TC Chrobry Scott Głogów został Wicemistrzem Polski Młodzieżowców.

Na rozgrywanych w Chmielnie Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas zawodnicy w kategorii Open mieli do pokonania trasę liczącą 46 kilometrów. Trasa była bardzo urozmaicona. Zawodnicy zmagali się z upałem sięgającym 30 stopni w cieniu, zaś w słońcu temperatura oscylowała około 40 stopni.

Doskonale w tych warunkach poradził sobie Damian Bieniek z ekipy TC CHROBRY SCOTT GŁOGÓW, który został I Wicemistrzem Polski Młodzieżowców (ósmy rezultat w kategorii Open)! 11. miejsce w kategorii Młodzieżowców zajął kolega klubowy Damiana Antoni Olszar.W niedzielę cała ekipa TC Chrobry Scott Głogów wystartuje w wyścigu mistrzowskim ze startu wspólnego.