Chrobry Głogów remisuje, Zagłębie Lubin przegrywa

Paweł Witkowski
Wciąż oddala się pierwsza piątka PGNiG Superligi od Chrobrego Głogów. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego zremisowali przed własną publicznością 29:29 z Powenem Zabrze, który traci do Dolnoślązaków punkt.

Opiekun Chrobrego po meczu stwierdził, że jego zespół nie zasłużył na remis, bo po prostu zagrał źle. A jeśli tak samo zaprezentuje się w następnej kolejce w Legnicy, to poniesie porażkę.

Najsłabiej głogowianie spisywali się w pierwszych minutach. Przyjezdni szybko uzyskali 4-bramkową przewagę. Zniwelowana została tuż przed przerwą. W drugiej połowie już żaden zespół nie potrafił uciec rywalowi na więcej niż dwa gole.

W 18. kolejce fatalnie zaprezentowało się Zagłębie. Miedziowi przegrali na wyjeździe z czerwoną latarnią rozgrywek - Warmią 22:26. Dzięki dwóm punktom olszynianie wciąż myślą o fazie play-off. Z kolei coraz mniej myślą o niej lubinianie, którzy zaliczyli już trzecią porażkę z rzędu. W przyszłej kolejce znów czeka ich pojedynek z sąsiadem w tabeli. Podopieczni Jacka Będzikowskiego podejmą u siebie Juranda Ciechanów.