Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Z pamiętnika Luise z pałacu w Dalkowie, młodziutkiej córki właściciela sprzed 200 lat. (Odcinki 13-22)

Grażyna Szyszka
Dalków, 2 czerwca 1818
To nie potrwa długo - za dwa miesiące Ernerstine nas opuści i zostanie żoną Linstowa. Znów pokojówki siedzą w szwalni i starannie szyją, bo Ernestine wnosi do małżeństwa spory płócienny posag, a także kilka tysięcy talarów. Linstow był u nas na Wielkanoc i powiedział pewnego wieczoru, gdy wspinaliśmy się na góry: 
- Zawsze będziemy uważać Dalków za nasz dom. Tak bardzo go kochamy i chcielibyśmy – gdy zamieszkamy w Głogowie – móc zawsze wracać myślami do Dalkowa w nadziei i radosnym oczekiwaniu, że w każdej chwili będziemy mogli zatrzymać się tutaj ponownie.
-----------------------------------------
Statyści na zdjęciu: Paulina i Hanna Banaszak, Marta Gardyjas, Zuzanna Korytkowska, Karolina Ręba (pokojówki)
Dalków, 2 czerwca 1818 To nie potrwa długo - za dwa miesiące Ernerstine nas opuści i zostanie żoną Linstowa. Znów pokojówki siedzą w szwalni i starannie szyją, bo Ernestine wnosi do małżeństwa spory płócienny posag, a także kilka tysięcy talarów. Linstow był u nas na Wielkanoc i powiedział pewnego wieczoru, gdy wspinaliśmy się na góry: - Zawsze będziemy uważać Dalków za nasz dom. Tak bardzo go kochamy i chcielibyśmy – gdy zamieszkamy w Głogowie – móc zawsze wracać myślami do Dalkowa w nadziei i radosnym oczekiwaniu, że w każdej chwili będziemy mogli zatrzymać się tutaj ponownie. ----------------------------------------- Statyści na zdjęciu: Paulina i Hanna Banaszak, Marta Gardyjas, Zuzanna Korytkowska, Karolina Ręba (pokojówki) Marcin Kopij
Przedstawiamy kolejne odcinki pamiętnika Luise von Liebermann, młodziutkiej mieszkanki pałacu w Dalkowie, która swoje myśli, marzenia, ale też to, co się działo w jej życiu, spisywała 200 lat temu. Cykl pamiętników publikujemy na łamach „Tygodnika Głogowskiego", od piątku, 5 listopada. Teksty pozyskała Fundacja na Rzecz Rodziny i Rewitalizacji Polskiej Wsi. Anna Gomułka, prezes Fundacji przetłumaczyła je na język polski. Dodatkowym atutem publikacji są piękne zdjęcia autorstwa Marcina Kopija. Publikujemy kolejne odcinki (13-22).
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto