Wiesław Kiwacki na Mistrzostwach Europy Federacji XPC. Pobił rekord Polski

Wywalczył brąz na Mistrzostwach Europy XPC
Wywalczył brąz na Mistrzostwach Europy XPC Arch. Wiesława Kiwackiego
Kolejny sukces Wiesława Kiwackiego na międzynarodowej imprezie. Tym razem wywalczył brąz na Mistrzostwach Europy.

Głogowianin Wiesław Kiwacki wziął udział w kolejnej międzynarodowej imprezie sportowej. Siłacz z naszego miasta wystartował w Mistrzostwach Europy Federacji XPC, podczas których wywalczył brązowy medal.

– Mistrzostwa Europy federacji XPC uważam za bardzo udane. Startowałem tam po raz pierwszy w konkurencji martwy ciąg – mówi Wiesław Kiwacki.

Jak podkreśla sportowiec, podczas startu udało mu się zrealizować dwa z trzech celów, jakie przed sobą postawił. Po pierwszy wywalczył miejsce na podium, zdobywając brąz w kategorii wszechwag dla zawodników w wieku od 40 do 49 lat. W tej samej grupie udało mu się pobić rekord Polski do 82.5 kg.

– Nie udało mi się jednak pobić życiówki 222,5 kg. Teraz czas na regenerację – dodaje.