Wiesław Kiwacki i Monika Nowicka-Tymecka znów w świetnej formie. Medale głogowian

Głogowianie na  Mistrzostwach Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego.
Głogowianie na Mistrzostwach Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego. Nadesłane
Kolejne sukcesy głogowskich siłaczy. Wiesław Kiwacki oraz Monika Nowicka-Tymecka wrócili do Głogowa z mistrzowskimi tytułami.

W maju odbyły się Mistrzostwa Polski (Polskiej Unii Trójboju Siłowego). Nie mogło tam zabraknąć Wiesława Kiwackiego, dla którego był to czwarty start w tej imprezie. I w trakcie tego występu po raz kolejny udowodnił, że utrzymuje świetnią formę, bo po raz czwarty zajął pierwsze miejsce w kategorii Masters do 75 kg.

W konkurencji wyciskania sztangi leżąc zaliczył ostatecznie 142,5 kg i dało mu to srebro w kategorii open do 75 kg, co jest jego największym osiągnięciem w tej federacji. Dodatkowo z klubem, który reprezentuje Athletic Team Rzepin zdobył po raz pierwszy złoto w klasyfikacji drużynowej.

Monika Nowicka-Tymecka też ze świetnym wynikiem

Nie tylko jednak Wiesław Kiwacki zaliczył udany start w tej rywalizacji. Swój start miała jego podopieczna Monika Nowicka-Tymecka, która startowała w konkurencji Martwy ciąg i zajęła pierwsze miejsce w kategorii open do 75 kg, i dodatkowo została sklasyfikowana na wysokim drugim miejscu w kategorii open wszechwag. Zaliczyła trzy udane podejścia 130 kg ,140 kg, i 150 kg, dzięki temu miała możliwość czwartego podejścia, które było by próbą bicia rekordu Polski.

– Kto nie ryzykuje nie pije szampana, rekord wynosił 160 kg, Monika nigdy nie próbowała się z takim ciężarem, ale też nie miała nic do stracenia bo miejsca na podium miała zagwarantowane, no i po ciężkiej walce podniosła 160,5 kg i rekord należy do niej. Jestem dumny – mówi Wiesław Kiwacki.

Te mistrzostwa były jednocześnie eliminacjami do MŚ GPC, które odbędą się w październiku w Pabianicach.