Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W niedalekim Kożuchowie było o włos od tragedii. Przerażeni rodzice przybiegli z sinym dzieckiem do policjantów - zobacz film

Aleksandra Sierżant
Aleksandra Sierżant
3-latka miała siny kolor skóry i wymagała natychmiastowej pomocy
3-latka miała siny kolor skóry i wymagała natychmiastowej pomocy Lubuska Policja
Przerażeni rodzice ze słabnącym dzieckiem na rękach pobiegli po ratunek do policjantów. 3-latka miała siny kolor skóry i wymagała natychmiastowej pomocy. Wszystko działo się w oddalonym o 40 km od Głogowa Kożuchowie.

Tę nietypową interwencję przeprowadzili starszy aspirant Dawid Wyród i sierżant sztabowy Damian Caganowski z Komisariatu Policji w Kożuchowie. Wszystko działo się w niedzielę, 24 października. Policjanci pomogli przywrócić funkcje życiowe nieprzytomnej dziewczynce.

- Gdy wyjeżdżali z Komisariatu Policji w Kożuchowie podbiegli do nich przerażeni rodzice ze słabnącym dzieckiem na rękach. 3-latka miała siny kolor skóry i wymagała natychmiastowej pomocy. Funkcjonariusze nie zastanawiając się ani chwili, przystąpili do udzielania pierwszej pomocy - przekazuje nam podinsp. Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Sine i nieprzytomne dziecko

Funkcjonariusze nie stracili zimnej krwi i natychmiast sprawdzili funkcje życiowe 3-latki. Wezwali też pogotowie ratunkowe. Dziecko było nieprzytomne i traciło oddech.

- Policjanci sprawdzili dziewczynce tętno, udrożnili drogi oddechowe i cały czas monitorowali stan jej zdrowia. Skuteczne działania ratunkowe funkcjonariuszy spowodowały, że dziecko, którego stan był zagrażający jego życiu, odzyskało przytomność, ale było bardzo słabe i wymagało pilnej interwencji lekarskiej - dodaje podinsp. Maludy.

Decyzją medyków dziewczynka została przetransportowana do szpitala w Nowej Soli. Natychmiastowa reakcja policjantów i medyków pozwoliły na szybkie udzielenie 3-latce profesjonalnej pomocy, a tym samym być może uratowanie jej życia.

- Ratowanie wartości najwyższej, jaką jest ludzkie życie i zdrowie to fundament policyjnej służby. Często pierwszą osobą, która podaje pomocną dłoń, są policjanci. Jesteśmy do dyspozycji społeczeństwa przez 24 godziny na dobę i służymy pomocą każdemu, który takiej pomocy potrzebuje - podkreśla rzecznik lubuskiej policji.

WIDEO: Wschowa. Potrącenie dziecka na przejściu dla pieszych. 10-latek trafił do szpitala, kierowca stracił prawo jazdy

od 12 lat
Wideo

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto