SPR Chrobry Głogów pokonał Unię Tarnów. Ostatni mecz w tym roku

Trener Vitalij Nat
Trener Vitalij Nat Kacper Chudzik
Szczypiorniści Chrobrego Głogów przywieźli do domu komplet punktów po wygranym spotkaniu z Grupą Azoty Unią Tarnów. Spotkanie było bardzo wyrównane.

Ten mecz był prawdziwą karuzelą emocji. Od samego jego początku nie było pewne, kto może być jego zwycięzcą, bo obie drużyny wymieniały się prowadzeniem raz po raz. Na przerwę to jednak Chrobry schodził z jedną bramką przewagi (13:12 dla głogowian).

Na parkiet po przerwie gospodarze wrócili z nowymi siłami i pomysłem, co było widać po wyniku. Szybko zaczęli zdobywać przewagę nad gośćmi z Głogowa. W kilka minut weszli na prowadzenie 19:15 i to Chrobry musiał gonić wynik. I udało mu się to, przez kolejne minuty meczu Chrobry stracił tylko cztery bramki, a zdobył dziewięć. Ostatecznie to właśnie ekipa z Głogowa cieszyła się ze zwycięstwa w tym spotkaniu, przy ostatecznym wyniku 25:23 dla Chrobrego.

– Mecz nerwów i mecz błędów. Mało straconych bramek, mało rzuconych bramek. A w tym meczu wygrał ten, kto popełnił najmniej błędów. Oczywiście, atak gra na tyle, na ile pozwala obrona. Ale najważniejsze jest to, że widowisko chyba spodobało się kibicom, którzy przyszli je obejrzeć. Bo zawsze powtarzam, że gramy dla nich, aby promować naszą dyscyplinę – mówił po meczu trener Chrobrego Vitalij Nat.

To było już trzecie pod rząd zwycięstwo Chrobrego nad ekipą Unii Tarnów, a zarazem ostatni mecz w tym roku. Kolejny głogowianie rozegrają dopiero w lutym, a zmierzą się w nim z Orlenem Wisła Płock. Spotkanie otwierające drugą część sezonu Chrobry rozegra na wyjeździe dokładnie 4 lutego.

Przed zawodnikami z Głogowa chwila przerwy na okres świąteczno-noworoczny. Będą jeszcze trenować, ale na pełnych obrotach wrócą do treningów w styczniu, kiedy to ruszą główne przygotowania do drugiej części sezonu.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Chrobry Głogów 23:25 (12:13)

Unia: Małecki, Bartosik – Podsiadło 7, Minotskyi 5, Zahirović 3, Matsuura 3, Bushkou 2, Yoshida 2, Sanek 1, Kowalik, Sikora, Kasahara, Małek, Wajda, Słupski, Mrozowicz
Chrobry: Dereviankin, Stachera – Tilte 8, Strycz 4, Paterek 3, Kosznik 3, Dadej 2, Matuszak 2, Otrezov 1, Jamioł 1, Klinger 1, Warmijak, Orpik, Grabowski, Zdobylak, Wiatrzyk