SPR Chrobry Głogów bez punktów w meczu z Piotrkowianinem

SPR przegrał z Piotrkowianinem
SPR przegrał z Piotrkowianinem SPR Chrobry Głogów
W ostatnim dniu kwietnia SPR Chrobry Głogów zmierzył się na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Niestety, do domu głogowianie wrócili bez punktów.

Spotkanie w Piotrkowie Trybunalskim obfitowało w emocje, a obie drużyny stanowiły dla siebie wyzwanie. Prowadzenie w meczu zmieniało się co chwilę i niemal do końca ciężko było stwierdzić kto wygra. Ostatecznie jednak to gospodarze cieszyli się kompletem punktów.

Przez całą pierwszą połowę żadna z grających ekip nie mogła osiągnąć znaczącej przewagi nad przeciwnikiem. Sytuacja zaczęła się zmieniać po zmianie połów, gdy Chrobry zaczął mieć problemy z zawodnikami. Jeszcze w pierwszej połowie boisko musiał opuścić Warmijak, który zobaczył czerwoną kartkę. W drugiej zaś z powodu urazu zejść musiał Klinger. Tymczasem gospodarze lepiej korzystali z końcowych minut i ostatecznie wygrali spotkanie 31:29.

– Niestety, taka jest piłka ręczna i mecz trwa 60 minut. Mamy okrojony skład i widać było w ostatnich minutach, że brakowało trochę mocy. Mamy trochę kontuzjowanych, ale to nas nie tłumaczy. Nie mogę jednak odmówić zawodnikom zaangażowania. Przed nami jeszcze dwa mecze w tym sezonie i musimy zrobić wszystko, by go dobrze skończyć – mówił trener Vitalij Nat.

Kolejne spotkanie SPR Chrobry Głogów rozegra na własnym parkiecie. Łatwo nie będzie, bo 10 maja głogowianie podejmą Orlen Wisłę Płock. Początek meczu o godz. 18.

Piotrkowianin Piotrków Tr. – Chrobry Głogów 31:29 (15:16)
Piotrkowianin: Ligarzewski 1, Chmurski – Wawrzyniak 2, Jędraszczyk 2, Doniecki, Stolarski 5, Matyjasik 2, Babicz 1, Swat 3, Surosz 8, Pożarek 1, Mosiołek 3, Pacześny 3
Chrobry: Dereviankin – Krzywicki, Grabowski 8, Warmijak, Klinger 4, Kosznik 1, Orpik 2, Jamioł 2, Matuszak 4, Styrcz 1, Paterek 7, Skiba