KGHM SPS Chrobry Głogów wygrał pierwszy mecz w nowym roku

Zdjęcia z meczu
Zdjęcia z meczu DGL News
Udanie zaczęła się dla siatkarzy Chrobrego Głogów runda rewanżowa. Pierwszy mecz w nowym roku przyniósł im punkty, a kibicom sporo emocji.

Aż pięć setów trzeba było do rozstrzygnięcia pierwszego w tym roku spotkania ekipy KGHM SPS Chrobry Głogów. Królewscy we własnej hali zmierzyli się z drużyną Arki Bogdanka Chełm i wygrali 3:2.

– W sporcie niespodzianki się zdarzają, nie widzę powodu, dla którego to my nie mielibyśmy sprawić dziś takiej niespodzianki – powiedział jeszcze przed spotkaniem trener Dominik Walenciej.

Jego słowa okazały się prorocze. Choć dwa pierwsze sety były udane, to wygrywała je ekipa gości (głogowianie przegrali kolejno 22:25 oraz 27:29). Zawodnicy Chrobrego nie pozwolili im jednak na więcej i zaczął się rollercoaster emocji. Kolejne dwa sety, po wprowadzeniu kilku zmian w drużynie, głogowianie wygrali. Najpierw 26:24, a potem 28:26.

O wyniku spotkania musiał zadecydować więc tie break, który został zdominowany przez gospodarzy. Chrobry pokonał w nim gości 15:8 i wygrał cały mecz 3:2. Wszystko przy wsparciu i ogromnej radości kibiców.

MVP pojedynku został Kacper Wnuk. Kolejny mecz głogowianie rozegrają zaś 13 stycznia. We własnej hali zmierzą się z Lechią Tomaszów Mazowiecki.