KGHM Chrobry Głogów na trzecim miejscu w lidze po wygranej z MMTS-em

Zdjęcia z meczu w Głogowie
Zdjęcia z meczu w Głogowie KGHM Chrobry Głogów
Niełatwa ale cenna wygrana głogowian dała ekipie KGHM Chrobry Głogów bardzo ważne punkty w tabeli ORLEN Superligi.

Zawodnicy z ekipy KGHM Chrobry Głogów po raz kolejny zgotowali kibicom sporo emocji podczas spotkania w hali przy ul. Wita Stwosza. Głogowianie w niedzielnym meczu pokonali tam ekipę MMTS Kwidzyn. Głogowianie zajmują trzecie miejsce w tabeli ORLEN Superligi. O wygranej zadecydowała różnica jednej bramki.

Początek meczu zdecydowanie lepiej poszedł gospodarzom, którzy w pierwszej połowie wywalczyli niewielką przewagę. Zmiana połów sprawiła jednak, że Chrobry wypadł z rytmu. Głogowianie gorzej radzili sobie na parkiecie, co wykorzystała doświadczona drużyna z Kwidzyna. Zdołali oni nawet wyjść na prowadzenie i zmuszając głogowian do tego, by to oni gonili wynik. Później prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie, ale ostatecznie w końcówce to głogowianie rzucili więcej - wychodząc na prowadzenie 27:26 i kończąc mecz z takim wynikiem.

– Gra trwa 60 minut i to, że w 20. minucie prowadziliśmy pięcioma bramkami nic nie znaczy. Już kolejny raz wyciągnęliśmy pomocną dłoń przeciwnikowi i przestrzegam chłopaków, że to kiedyś może się zemścić. Mogliśmy zamknąć ten mecz w pierwszej połowie. W drugiej połowie waleczny zespół z Kwidzyna rzucił się na nas i wyrównał. A wtedy zaczęło się przeciąganie liny. Ale takie mecze też trzeba umieć wygrywać i chwała chłopakom za to, że to zrobili – mówił po meczu trener Vitalij Nat.

Kolejne spotkanie głogowianie rozegrają 2 grudnia. Ponownie w Głogowie zmierzą się z Industrią Kielce. Głogowian czeka więc ciężka przeprawa z mistrzami Polski. Początek o godz. 20.

KGHM Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 27:26 (14:11)
KGHM Chrobry: Dereviankin, Stachera - Strelnikov, Wrona, Zieniewicz 2, Kosznik 2, Tilte 3, Orpik 3, Jamioł 2, Dadej 3, Matuszak, Otrezov, Styrcz 4, Paterek 7, Hajnos, Skiba 1
MMTS: Zakreta, Matlęga - Grzenkowicz 6, Łazarczyk, Kamyszek 3, Wawrzyniak 1, Kosmala 2, Malczak 1, Landzwojczak 2, Cherkashchenko 6, Jankowski 3, Lewczyk 2