Głogów: Mamy tanecznych mistrzów

sel
Agata Nawoj  i Bartosz Burka
Agata Nawoj i Bartosz Burka Grażyna Szyszka
Głogowianie Bartosz Burka i Agata Nawoj, reprezentująca Klub Tańca Towarzyskiego „Step Up” przy Miejskim Ośrodku Kultury zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej w tańcach latynoamerykańskich, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Okręgu Dolnośląskiego na rok 2011/2012.

W rywalizacji turniejowej para z Głogowa pokonała reprezentantów Lubania, Lubina, Wrocławia. To pierwsze mistrzostwo Okręgu dla Głogowa i olbrzymi sukces tej pary – komentuje Barbara Mareńczak - Piechocka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. – Ten tytuł to nie tylko prestiżowe wyróżnienie, lecz również przepustka do startu w mistrzostwach Polski.
To nie jedyny sukces tej pary. Bartosz i Agata z powodzeniem reprezentują Głogów na arenie ogólnopolskiej, a także międzynarodowej. Niespełna półtora roku temu zdobyli najwyższą klasę taneczną „S”, a już mają na swoim koncie wiele sukcesów, między innymi wysokie lokaty na turniejach z cyklu Grand Prix, dzięki czemu plasują się na bardzo dobrej, drugiej pozycji w Polsce w tym rankingu. Obecnie szykują się do startu w kolejnym, prestiżowym turnieju, który odbędzie się 12 listopada w miejscowości Hradec Kralove w Czechach.