Głogów: Amadou Diallo mistrzem Polski młodzików. Udany start lekkoatletów Piasta

Dobry start głogowskich lekkoatletów na mistrzostwach U-16. W swojej kategorii wiekowej mistrzostwo Polski w biegu przez płotki wywalczył Amadou Diallo.

Spore powody do zadowolenia mają głogowscy miłośnicy lekkiej atletyki. Podczas organizowanych w Słupsku Mistrzostw Polski U-16 w kategorii młodzik do lat 15 Amadou Diallo, reprezentujący głogowskiego Piasta, zdecydowanie zwyciężył w finale biegu przez płotki.

– Amadou potwierdził swoją dominację w kraju na płotkach, zdecydowanie zwyciężył i nie dał szans rówieśnikom – mówi trener głogowskiego Piasta Tadeusz Karpowicz.

W biegu przez płotki na 110 metrów Amadou osiągnął wynik 14,88 s, dzięki któremu znacznie wyprzedził pozostałych uczestników.

Pozostali reprezentacji głogowskiego klubu też pokazali się z dobrej strony. Jak przyznaje trener niespodziankę sprawił Michał Rokaszewicz, który był dziewiąty na 200 w biegu przez płotki a w finale 110 uplasowł się tuż za podium - na czwartym miejscu w kraju z wynikiem 16,02 s.

Pechowe dziewiąte miejsce tuż za finałem zajął Adrian Kołodziej (16,35 s). Julia Zaorska w ścisłym finale biegu na 80 metrów była ósma z życiówką 12,16 s, natomiast Michał Popławski również z rekordem życiowym na 200 metrów.

Czwórka chłopców reprezentujących głogowskiego Piasta podczas mistrzostw w Słupsku świetnie też wypadła w sztafecie.

– To była sztafeta 4 razy 100 metrów, która w sumie zajęła piąte miejsce w Polsce, w drugim starcie sztafety – dodał trener głogowskich lekkoatletów.