Chrobry Głogów przegrał na wyjeździe z GKS-em Katowice

Zdjęcia z meczu
Zdjęcia z meczu Karina Trojok
Wyjazdowy mecz Chrobrego Głogów z GKS-em Katowice nie przyniósł drużynie z Głogowa punktów. Gospodarze pokonali Pomarańczowo-Czarnych 3:1.

Druga kolejka Fortuna 1. Ligi ponownie nie przyniosła kibicom Chrobrego powodów do zadowolenia. Drużyna z Głogowa przegrała wyjazdowe starcie w Katowicach z tamtejszym GKS-em. Już od samego początku spotkania gospodarze mocno przycisnęli głogowian, którzy gubili się w obronie. Efektem tego była bramka dla gospodarzy, która padła w 20. minucie. Dwie minuty później nieco nadziei kibicom przyniosło wyrównanie w wykonaniu Wolsztyńskiego. Do końca pierwszej połowy Pomarańczowo-Czarni mieli jeszcze okazję do zdobycia przewagi i generalnie radzili sobie lepiej, ale to było wszystko - co Chrobry mógł pokazać w tym spotkaniu.

Już w drugiej części meczu gospodarze złapali drugi wiatr i po zmianach kadrowych na boisku dobitnie pokazali, że nie dadzą głogowianom wywieźć z Katowic choćby punktu. Mateusz Mak w ciągu kilku minut dwukrotnie pokonała bramkarza Chrobrego, a później tylko pech sprawił, że nie doczekał się hat-triku. I taki oto wynik - 3:1, utrzymał się już do końca meczu.

– W pierwszej połowie byłem bardzo zadowolony z gry zespołu, mieliśmy wynik remisowy i jeszcze dwie dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Myślę, że to był wtedy wyrównany mecz. Później uważam, że sprezentowaliśmy drugą bramkę dla GKS-u i przy tej publiczności GKS poszedł za ciosem i miał jeszcze dwie sytuacje, też po naszych błędach. Powiedziałbym, że błędach juniorskich. Ciężko coś zawodnikom powiedzieć, gdy dwóch stoperów nie trafia w piłkę. Przegrywamy mecz w drugiej kolejce, co bardzo boli. Bo uważam, że w obu meczach nie byliśmy stroną, która zasłużyła na porażkę. Bardzo wierzę w ten zespół i chłopaków – mówił po meczu trener Marek Gołębiewski.

Szkoleniowiec głogowian dodał, że władze klubu wciąż starają się pozyskać kolejnych zawodników, aby do końca okienka transferowego.

Kolejny mecz Chrobry rozegra 5 sierpnia. W Głogowie zmierzy się wtedy z Termalicą Nieciecza. Mecz zaplanowano na godz. 20.

GKS KATOWICE - CHROBRY GŁOGÓW 3:1
BRAMKI: 1:0 Błąd 20, 1:1 Wolsztyński 22, 2:1 Mak 68, 3:1 Mak 72

GKS: Kudła - Wasielewski (82 Danek), Repka, Jędrych, Komor, Rogala, Błąd (82, Bród), Figiel (55 Shibata), Kozubal, Marzec (67 Mak), Bergier (68 Arak).

CHROBRY: Węglarz - Bogusz (79 Hanc), Estigarribia (79 Stuglis), Zarówny, Bougaidis, Tupaj, Wolsztyński (71 Steblecki), Mucha, Mandrysz, Bartlewicz (72, Machaj), Lebedyński (78 Wojtyra).

ŻÓŁTE KARTKI: Bergier, Błąd - Mandrysz.