Chrobry Głogów pokonał Miedź Legnicę

Kacper Chudzik
Chrobry Głogów S.A.
Derby regionu dla głogowian! W sobotę na stadionie przy Wita Stwosza Chrobry pokonał Miedziankę 3:1.

Ostatni mecz sezonu poszedł po myśli gospodarzy, którzy w drugiej jego połowie zdobyli trzy. Miedź honorowego gola strzeliła pod sam koniec spotkania.

– Pod koniec zabrakło nam trochę determinacji, straciliśmy bramkę, ale trudno mieć o to pretensje. Najważniejsze jest zwycięstwo. Długo czekano na nie w Głogowie, więc cieszymy się. Ważne było dla nas, aby przygodę w Pucharze Polski zacząć później i mieć tym samym dłuższy okres przygotowawczy – mówił po meczu trener Ireneusz Mamrot.

Chrobry zakończył sezon na 11 miejscu. Miedź Legnica jest zaraz za nim, na miejscu 12.

CHROBRY GŁOGÓW - MIEDŹ LEGNICA 3:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Bednarski (54),2:0 Michalec (75),3:0 Lafrance (82 (sam.), 3:1 Zatwarnicki (90)
W 24 minucie Damian Piotrowski (Chrobry) nie wykorzystał rzutu karnego (obronił Dominik Budzyński)

CHROBRY
: Janicki - Ziemniak (55 Zając), Michalec, Byrtek, Samiec, Bednarski (78 Pisarczuk), Hałambiec, Gąsior, Hudyma, Sędziak (36 Bogusławski), Piotrowski.

MIEDŹ: Budzyński - Bartczak, Lafrance, Midzierski, Oleksa, Łobodziński (44 Zieliński), Kakoko (72 Wichłacz), Cierpka, Garuch, Szczepaniak, Labukas (65 Zatwarnicki).