Bieg wulkanów zdobyty przez głogowian

Grażyna Szyszka
Dominik Komendacki wygrał trudny Bieg Wygasłych Wulkanów w Złotoryi. Swoich sił na 13-kilometrowej trasie spróbowali jego znajomi z klubu BBL w Głogowie.

Głogowianin Dominik Komendacki, górnik pracujący w ZG Lubin, stanął na najwyższym stopniu podium 8. Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów w Złotoryi. Biegacz - amator pierwszy pokonał trudną, 13-kilometrową trasę naszpikowaną przeszkodami, zostawiając w tyle ponad 400 innych zawodników z całej Polski. Jego wynik to 1 godzina i 18 minut. Po powrocie z zawodów pojechał do pracy na nocną zmianę.

Zwycięzca biegu wulkanów nie był jedynym głogowianinem na tej sportowej imprezie w Złotoryi, która odbyła się 25 czerwca. Ukończyło go w sumie aż 10 osób z naszego miasta. Większość z nich należy do klubu Biegam Bo Lubię, gdzie pod okiem trenerów wspólnie trenują. Wśród nich byli: Karolina Szaran, Karolina Krawczak, Tomasz Skrzyński, Joanna Chłodnicka, Lucyna Zięba, Agnieszka Stępień i Szymon Damoiseaux .
- Spodziewałyśmy się wielu przeszkód, błota i wody i faktycznie tak było - przyznaje Karolina Szaran, która razem z Karoliną Krawczyk biegały już w Złotoryi, ale w zimowej edycji imprezy. - Atrakcją na trasie były wodospady, które ciężko było pokonać. Do jednego z nich należało nawet podpłynąć, co dla osób mających z tym kłopot było sporym stresem. Głogowianki twierdzą, że choć trasa była trudna i wymagająca, na szczęście udało się ja pokonać bez większych kryzysów.
Więcej na ten temat w piątkowym wydaniu Tygodnika Głogowskiego.