Adrian Olszewski z Głogowa halowym mistrzem Polski Masters! Zdobył dwa złota i brąz

Wywalczył dwa złota i brąz
Wywalczył dwa złota i brąz Arch. Prywatne
Adrian Olszewski, zasłużony lekkoatleta z Głogowa ponownie pokazał, że jest w doskonałej formie. Z halowych mistrzostw Polski w Toruniu wrócił z trzema medalami w kategorii Masters M40.

Głogowianin nie raz już pokazywał, że w sporcie ma jeszcze sporo do powiedzenia. W ostatnich dniach wziął udział w 31. Halowych Mistrzostwach Polski Masters. I to ze świetnym rezultatem, bo wywalczył na nich trzy medal - dwa złote i jeden brązowy.

Adrian Olszewski brąz wywalczył w biegu na 60 metrów, gdzie uzyskał czas 7.41s. To zaledwie o pół sekundy mniej od jego życiowego rekordu z ubiegłego roku. Później przyszedł czas na skok w dal, gdzie głogowianin oddał tylko jeden skok - ale za to jaki. 6.36 m dało mu złoto.

– Nie była to odległość satysfakcjonująca ale musiałem zachować siły na kolejną konkurencję.
W rywalizacji trójskoku ku mojemu zaskoczeniu również wywalczyłem złoty medal. Okazało się, że skokiem na odległość 14.13 metra poprawiłem o 32 centymetry poprzedni rekord Halowych Mistrzostw Polski Masters. Apetyt na dalekie skakanie wzrósł, tym bardziej że w czwartej próbie, przekroczonej dosłownie o centymetr, odległość mogła być w granicach 14.40 metra – opowiada.

Głogowianin przyznaje, że dużą część frajdy z udziały w lekkoatletycznych zawodach daje mu możliwość rywalizacji ze świetnymi zawodnikami.

– Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim moim rywalom. Bez Was cały urok naszych lekkoatletycznych zmagań nie miałby sensu. Również ogromne podziękowania należą się moim trenerom: Tomaszowi Goworskiemu za przygotowanie motoryczno-techniczne oraz Tadeuszowi Karpowiczowi Trener za wsparcie klubowe oraz współpracę nad aspektami technicznymi – dodaje Adrian Olszewski.

Adrian Olszewski z Głogowa halowym mistrzem Polski Masters! ...