Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

40 -letnia Stacja Uzdatniania Wody w Nielubi jest jak nowa

RED
Budynek Stacji Uzdatniania Wody w Nielubi przeszedł przebudowę
Budynek Stacji Uzdatniania Wody w Nielubi przeszedł przebudowę UG Żukowice
Zakończył się remont blisko 40-letniej Stacji Uzdatniania Wody w Nielubi w gminie Żukowice. To teraz całkiem nowa bryła, z nowoczesnymi rozwiązaniami, które pozwolą na funkcjonowanie przez kolejne dekady.

W Nielubi oddano po przebudowie budynek Stacji Uzdatniania Wody. Niecały rok wystarczył, aby blisko 40 – letni obiekt zmienił się nie do poznania. To obecnie całkiem nowa bryła, z nowoczesnymi rozwiązaniami, które pozwolą na funkcjonowanie przez kolejne dekady. Oprócz przebudowy zewnętrznej prace były również prowadzone w środku budynku, zmieniono układ pomieszczeń, wydzielono część higieniczno-sanitarną, technologiczną, magazynową, pomieszczenia chlorowni oraz sterowni.

- Na zadanie gmina wydała ponad 1,3 mln zł, i pomimo że sama technologia uzdatniania wody nie uległa zmianie to budynek, w którym znajduje się serce produkcji wody dla blisko 1,5 tysięcy mieszkańców dostał drugie życie – informuje wójt gminy Krzysztof Wołoszyn.

Równolegle do prac związanych z modernizacja SUW na jego terenie wykonano instalację fotowoltaiczną. Instalacja ta pokryje w większości zapotrzebowanie na energię elektryczną na tym obiekcie, pozwalając na obniżenie kosztów eksploatacyjnych i wspierając działania z zakresu pozyskiwania zielonej energii.
Koszt instalacji fotowoltaicznej to kwota 135 300,00 zł. Zadanie zyskało wsparcie z WFOŚiGW.

Zobacz też:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto