Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Znowu są kolejki do wydziału komunikacji w głogowskim starostwie. Trzeba odstać kilka godzin

Grażyna Szyszka
Kolejki przed starostwem ustawiają się wcześnie rano
Kolejki przed starostwem ustawiają się wcześnie rano Grażyna Szyszka
Poranne kolejki do wydziału komunikacji w Głogowie to, ostatnio, stały widok. Żeby załatwić sprawę, na przykład zarejestrować samochód, ludzie ustawiają się przed urzędem już o 6 rano. Powiat tłumaczy, dlaczego tak się dzieje.

Trudna sytuacja w wydziale komunikacji znana jest nie od dziś. Od dwóch miesięcy problem znowu jest bardzo widoczny. Najgorzej jest po weekendzie, gdy przed drzwiami urzędu czeka nawet kilkanaście osób, aby zdobyć numer z biletomatu do jednego z trzech punktów: rejestracji pojazdów, prawa jazdy lub dowodów rejestracyjnych.

- Czasem czeka się nawet trzy godziny, żeby dostać się pod odpowiednie okienko – mówi nam pan Krzysztof, którego spotkaliśmy na korytarzu starostwa. - Jak ktoś ma już wypełniony formularz to sprawa idzie dość szybko, ale bieda wtedy, gdy odeślą z kwitkiem. Trzeba znowu odstać swoje.

Wydział komunikacji - urzędnicy na urlopach

Wicestarosta Jeremi Hołownia wyjaśnia, że dłuższe ostatnio kolejki do wydziału komunikacji to efekt m.in. okresu urlopowego pracowników. Dodatkowo jedna z pracownic punktu rejestracji przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim.

Na urlopie jest też pani zajmująca się dowodami rejestracyjnymi. Wewnętrznie robimy przesunięcia tak, by usprawnić pracę, ale w ostatnim czasie obserwujemy większy ruch przy rejestrowaniu aut – mówi wicestarosta. - Bywa, że aby rozładować tłok, przy rejestracji samochodów pomaga też naczelnik wydziału.

Wydział komunikacji przyjmuje dziennie ponad 40 wniosków o rejestrację samochodów. Wicestarosta twierdzi, że wolne numery w biletomacie są do godziny 9.

Kto nie ma czasu, może wynająć firmę by zarejestrować auto

Pomoc w szybkim załatwieniu sprawy w wydziale komunikacji oferuje jedna z firm zajmująca się ubezpieczeniami pojazdów. Należy podpisać pełnomocnictwo, przekazać tablice rejestracyjne, a do dwóch dni roboczych wszystko jest załatwione. Nie trzeba się martwić o wypełniane formularzy, bo zrobi to za nas przedstawiciel tej firmy. Potem razem z innymi stoi w kolejce przed drzwiami starostwa, by dostać numerek upoważniający na przykład do rejestracji pojazdu.
Sama usługa kosztuje niecałe 200 złotych, Jest o połowę taniej, gdy klient dodatkowo skorzysta z usługi ubezpieczenia auta.
Jak się dowiedzieliśmy, chętnych nie brakuje, bo miesięcznie z pomocy tej firmy korzysta około 20 osób.

Powiat podejmował już kilka działań mających usprawnić pracę w obleganym wydziale. Dwa dni w tygodniu (wtorki i czwartki) wydłużono jego pracę od godz. 7.40 do 15.10.

Jakiś czas temu wprowadzono też możliwość elektronicznego umawiania się na wizytę przez stronę starostwa powiatowego. Jednak w przypadku rejestracji pojazdów na najbliższe 21 dni brakuje wolnych terminów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto