Siatkarze Chrobrego Głogów rosną w siłę

Łukasz Jaremkiewicz
Coraz lepiej spisują się w trzecioligowych rozgrywkach siatkarze SPS-u Chrobry Głogów. Odnieśli już trzecie zwycięstwo z rzędu, tym razem w wyjazdowym pojedynku pokonując Razem Wołów 3:1

Pierwszy set spotkania był bardzo wyrównany. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili głogowianie i wygrali 26:24. W drugim Chrobry zupełnie się pogubił i przegrał wysoko do 11. W trzecim nasi siatkarze wrócili do swojego odpowiedniego poziomu i zwyciężyli do 20.

W czwartej partii podopieczni Artura Pawlusia po dobrej grze prowadzili już 24:19, ale długo nie potrafili postawić przysłowiowej kropki nad "i". Przy już tylko jednopunktowej przewadze wyręczył ich w tym zawodnik gospodarzy, który pomylił się na serwisie.

- Pierwszy set za bardzo nas uspokoił i w drugim doznaliśmy wysokiej porażki. Na szczęście szybko się pozbieraliśmy i odnieśliśmy zwycięstwo. Musimy popracować trochę nad zagrywką, bo ten element najbardziej nam szwankował - powiedział trener Chrobrego Artur Pawluś.

Dzięki zwycięstwu Chrobry awansował na piąte miejsce. Z ligi spadają drużyny z miejsc 9-10, a 7-8 są zagrożone barażami.

Do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy kolejki i sytuacja w tabeli wydaje się być spokojna.
W sobotę 13 lutego, Chrobry zagra u siebie z ostatnią w tabeli Olimpią Kowary.