Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kto otrzyma Złoty Bilet, Głogowską Nagrodę Historyczną za 2019 rok?

RED
Marcin Błaszkowski, za tłumaczenie na język polski sztuki Andreasa Gryphiusa „Piast”.
Marcin Błaszkowski, za tłumaczenie na język polski sztuki Andreasa Gryphiusa „Piast”.
We wtorek, 6 października o godz. 18.00 w Teatrze Miejskim im. Andreasa Gryphiusa zostaną wręczone nominacje i wyłoniony i uhonorowany Laureat Głogowskiej Nagrody Historycznej za 2019 rok. Na wydarzenie zapraszają organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna, Towarzystwo Ziemi Głogowskiej i Głogowski Wehikuł Czasu.

Nominowani do nagrody zostali:
1. Marcin Błaszkowski, za tłumaczenie na język polski sztuki Andreasa Gryphiusa „Piast”.
2. ks. kan. Stanisław Brasse, za hełmy na wieżach pojezuickiego kościoła pw. Bożego Ciała, i rozpoczęcie konserwacji cyklu czternastu płócien XVIII-wiecznej drogi krzyżowej z pracowni Franza Feldera.
3. Dariusz Andrzej Czaja, za całokształt działań w 2019 r., w tym m.in. wydawnictwa (Głogów na widokówce z okresu PRL, Pomnik Dzieci Głogowskich), Kwartalnik "Historyczny Głogów", stałą cotygodniową rubrykę w Głosie Głogowa.
4. dr Sławomira Lisewska, inicjator i koordynator projektu studentów kierunku Nowe Media PWSZ w Głogowie - „Głogów. Miejsca i ludzie. Od dworca PKP do Cukrowni” wraz ze studentami, za inicjatywy na rzecz ochrony i upamiętnienia dziedzictwa kulturowego – zabytkowego budynku suszarni po byłej Cukrowni „Głogów”.
5. Głogowski Ruch Odkrywców Tajemnic, stowarzyszenie historyczne miłośników i pasjonatów przeszłości oraz badaczy nieodkrytego, za działania w 2019 roku zmierzające do pozyskania dla mieszkańców Głogowa atrakcji turystycznych w postaci schronów międzywojennych o numerach 413, 416 i 417 stanowiących część linii obrony zwanej Oderstellung.

Artystycznym wydarzeniem wieczoru będzie występ Teatru Intermedium (MOK) „Jesteśmy jak kłąb dymu, co go wiatr przegania" wg. Andreasa Gryphiusa w reżyserii Elżbiety Bock-Łuczyńskiej oraz Tomasza Biberstajna, który zaśpiewa utwory do słów tez Andreasa Gryphiusa.

Ze względów epidemiologicznych obowiązują zasady określone w „Regulaminie uczestnictwa w imprezach organizowanych przez Teatr Miejski im. A. Gryphiusa w 2020 roku”, mówiące o obowiązku wejścia w maseczkach, złożenia oświadczenia o stanie zdrowia oraz procedurze pomiaru temperatury i dezynfekcji rąk.

od 12 lat
Wideo

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto