Jakub Łucak znów najlepszy na parkiecie. Polacy wygrywają z Rosjanami

Jakub Łucak z SPR-u Chrobry Głogów znów pokazał się z bardzo dobrej strony podczas meczu Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej. W meczu z Rosjanami zdobyły 4 bramki, a biało-czerwoni wygrali 24:22 (10:14).

Pierwsza połowa nie była dla Polaków najlepsza, choć to właśnie oni zdobyli pierwszą bramkę. Jej autorem był Jakub Łucak. Na przerwę biało-czerwoni schodzili jednak przegrywając 10:14.

Na szczęście w drugiej połowie, choć mecz był wyrównany, Polacy osiągnęli przewagę i wygrali 24:22. Właśnie taka niewysoka wygrana była im potrzebna, by przejść do dalszej części turnieju. Jakub Łucak z SPR-u w całym spotkaniu zdobył cztery bramki. Jego gra na parkiecie ponownie była przemyślana i skuteczna.

Polska - Rosja 24:22 (10:14)