Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

KGHM zbuduje na Dolnym Śląsku szpitale dla chorych na Covid-19

Kacper Chudzik
Kacper Chudzik
Tak budowano wcześniej szpital tymczasowy we Wrocławiu
Tak budowano wcześniej szpital tymczasowy we Wrocławiu Tomasz Hołod
Tak jak zapowiadał rząd, państwowe spółki zostały skierowane do dalszej walki z pandemią. Wśród nich jest również dolnośląski KGHM, który na Dolnym Śląsku zbuduje trzy szpitale do walki z pandemią.

Jak informuje Dolnośląski Urząd Wojewódzki, trwają przygotowania trzech placówek przeznaczonych dla chorych na COVID-19. Powstaną one w Legnicy, Wałbrzychu i Lubinie. W sumie znajdzie się w nich 230 kolejnych miejsc dla chorych na koronawirusa.

– W tym trudnym okresie zdrowie i bezpieczeństwo Polaków są najważniejsze. Spółki Skarbu Państwa zdają kolejny egzamin. Pokazują, że społeczna odpowiedzialność biznesu to część ich DNA - mówi wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

Na Dolnym Śląsku taką spółką, która zajmie się budową wspomnianych trzech szpitali jest KGHM.

- Naszym priorytetem jest przygotowanie jak największej ilości łóżek w trzech lokalizacjach do końca roku. To jest potężna operacja logistyczna. Działamy w myśl hasła: Dbamy-Pomagamy-Chronimy - mówi prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński.

Jak informuje KGHM, spółka przystąpiła już do realizacji zadania. Strona medyczna oraz administracyjna leży po stronie wojewody oraz szpitali patronackich. To oni zapewnią odpowiednie zgody, kadrę i sprzęt. Z kolei koszty budowy poniesie Skarb Państwa.

Przypomnijmy, że niezależnie od tworzenia szpitali tymczasowych KGHM, pod koniec października, udostępnił specjalny oddział z pięćdziesięcioma miejscami dla pacjentów z COVID-19 w Miedziowym Centrum Zdrowia.

Kilkanaście szpitali w całej Polsce

Z polecenia premiera Mateusza Morawieckiego dziewięć spółek Skarbu Państwa utworzy łącznie 16 szpitali tymczasowych w siedmiu województwach. Cztery takie placówki powstaną na Mazowszu, cztery w Małopolsce, trzy na Dolnym Śląsku, dwa na Śląsku oraz po jednym w Wielkopolsce, na Pomorzu i Kujawach. Liczba dostępnych łóżek dla chorych z koronawirusem zwiększy się dzięki temu o blisko 3 tysiące.

Oprócz KGHM w przedsięwzięcie zaangażowały się również: PKN Orlen, Totalizator Sportowy, Węglokoks, Grupa Azoty, Lotos, Tauron, PKO Bank Polski i PGZ. W projekt włączony jest również BGK.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto