MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Goja, pies ze schroniska, pilnuje w nocy ujęcia wody dla mieszkańców Głogowa

Grażyna Szyszka
Grażyna Szyszka
Goja to pies, który podbił serca pracowników PWiK, w tym Marka Stachurskiego, dyspozytora w Ujęciu wody PWiK w Serbach
Goja to pies, który podbił serca pracowników PWiK, w tym Marka Stachurskiego, dyspozytora w Ujęciu wody PWiK w Serbach Zdjęcia: PWiK
Goja, pies ze schroniska, pilnuje w nocy ujęcia wody dla mieszkańców Głogowa. Śliczna kundelka, która podbiła serca wszystkich pracowników, jest bardzo czujna.

Nie od dziś wiadomo, że pies to wierny przyjaciel człowieka. Nie inaczej jest w przypadku ślicznej kundelki Goi, która pomaga w pilnowaniu terenu Ujęcia Wody w Serbach.

Goja, to pies, który został pomocnikiem pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie. Śliczna kundelka trafiła do spółki ze schroniska. Niemal od razu podbiła serca wszystkich pracowników.

- Goja jest świetnym pomocnikiem w naszej pracy - zapewnia z uśmiechem Marek Stachurski, dyspozytor w Ujęciu wody PWiK w Serbach.

Zobacz też:

Goja to niemal etatowy pracownik PWiK

Kundelka zamieszkała na terenie ujęcia wody w Serbach. Pies jest tam kochany i zadbany, a odwdzięcza się ludziom czujnością w nocy, gdy pilnuje ważnego dla miasta terenu.

- Teraz można powiedzieć, że jest niemal etatowym pomocnikiem dyżurujących dyspozytorów. W nocy z ogromnym zaangażowaniem pilnuje terenu i głośnym szczekaniem informuje o niepokojących sytuacjach. Jej wynagrodzeniem jest fundowana przez firmę karma a także ludzkie poklepywanie i czułe głaskanie po głowie – czytamy na stronie PWiK.

Woda dla Głogowa pochodzi z podziemnego jeziora

Warto dodać, że woda dla głogowian pobierana jest z podziemnego jeziora. Ale nim trafi do naszych domów, jest uzdatniania, a jej skład jest dokładnie kontrolowanymprzez akredytowane laboratorium PWiK.

Na terenie Ujęcia Wody, między Serbami a Krzekotówkiem znajduje się 18 studni głębinowych, które dostarczają wodę do Głogowa i okolic. To chroniony obszar o długości około trzech kilometrów, który powstał w 1984 roku.

Każda studnia znajduje się w zamkniętej komorze, jest to odwiert o głębokości od 46 do 63 metrów w głąb ziemi, w której umieszczono rurę z filtrem w warstwie wodonośnej. Woda ze studni tłoczona jest za pomocą wpuszczonego w nią zestawu pompowego umieszczonego na głębokości 16 metrów.
Wydajność studni waha się między 30 a 60m3/h, a ilość pracujących studni dobierana jest w zależności od wielkości produkcji.
Proces uzdatniania wody jest cały czas monitorowany. Pracownicy 24 godziny na dobę obserwują eksploatacje studni. Dzięki temu możemy przewidzieć, kiedy spadnie ich wydajność.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Prezydent Andrzej Duda obchodzi 52. urodziny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto