Chrobry Głogów pokonał Zagłębie Lubin. Emocjonujące derby regionu

Zdjęcia z derbów
Zdjęcia z derbów Starczewski Studio / KGHM Chrobry Głogów - FB
KGHM Chrobry Głogów pokonał MKS Zagłębie Lubin w derbach regionu podczas starcia w ramach ORLEN Superligi.

Czego jak czego, ale emocji w derbowym spotkaniu nigdy nie brakuje. Tak samo było podczas kolejnego starcia między KGHM Chrobrym Głogów a MKS-em Zagłębie Lubin. Obie ekipy potrzebowały czasu na rozpędzenie się. W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana. Na tyle, że oba zespoły szły punkt w punkt, choć na przerwę to lubinianie schodzili z jednobramkową przewagą.

Po zmianie połów widać było, że obie drużyny miały za sobą kilka gorących słów w szatniach. Obie ruszyły z kopyta i znów to Zagłębie lekko przeważało. Jednakże im bliżej końca meczu, tym bardziej rozkręcał się Chrobry. Głogowianie punktowali coraz pewniej i w ostatnim kwadransie spotkania to oni uciekali z punktami. Ostatecznie wygrali ten mecz wynikiem 28:23.

KGHM Chrobry Głogów – MKS Zagłębie Lubin 28:23 (12:13)
KGHM Chrobry: Stachera, Dereviankin – Strelnikov, Zieniewicz 7, Kosznik 3, Tilte, Jamioł 3, Dadej, Matuszak 2, Otrezov, Styrcz 6, Paterek 4, Hajnos 2, Skiba 1
MKS Zagłębie: Schodowski, Procho – Stankiewicz 1, Hlushak 1, Krupa R. 1, Moryń 2, Krupa P. 5, Krysiak 4, Drozdalski 1, Bekisz, Iskra 5, Pedryc 1, Kozłowski, Rutkowski 2