Bartosz Rudyk z TC Chrobry Głogów trzeci w kolarskim wyścigu Dookoła Mazowsza

Dobry występ zawodników TC Chrobry Głogów
Dobry występ zawodników TC Chrobry Głogów TC Chrobry Scott Głogów
Kolarze z TC Chrobry Głogów wzięli udział w wyścigu Dookoła Mazowsza, organizowanym przez Federację Kolarską UCI. Ze swojego udziału mogą być zadowoleni.

Młodzieżowcy z Głogowa podzieleni na dwie grupy wzięli udział w czterech wyścigach z kalendarza Międzynarodowej Federacji Kolarskiej UCI. Były to wyścigi: Dokoła Mazowsza, 60. Puchar MON, Grand Prix Czech i Grand Prix Polski.

W ogólnym zestawieniu wyścigu Dookoła Mazowsza najlepiej z zawodników Chrobrego wypadł Bartosz Rudyk, który wspierany przez całą ekipę, zajął 3 miejsce w klasyfikacji punktowej. Po zakończeniu wyścigu zawodnicy wystartowali w Pucharze MON, gdzie w stawce 130 zawodników z 21 ekip zagranicznych i polskich, Bartosz Rudyk uplasował się na 6 miejscu (trzeci Polak).

Jak poszły Grand Prix?

Pozostali zawodnicy z TC Chrobry Głogów wzięli udział w dwóch międzynarodowych klasykach w ramach Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Czech i Grand Prix Polski. W tym ostatnim w pierwszej dwudziestce ukończyło wyścig trzech zawodników TC Chrobry Scott Głogów – 10. Piotr Mierzyński, 13. Paweł Szóstka, 16. Marcin Zarębski.

Bartosz Rudyk z TC Chrobry Głogów trzeci w kolarskim wyścigu...