Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Anna Płocha z Dalkowa wyróżniona przez regionalistów

Grażyna Szyszka
Anna Płocha, prezes Fundacji Na Rzecz Rodziny i Rewitalizacji Polskiej Wsi w Dalkowie otrzymała wyróżnienie im. Anatola J. Omelaniuka za książkę „Korzenie Piórem Pisane, Potomnym Opowiedziane" wydaną w 2018 roku.

W siedzibie Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu odbyły się Pierwsze Spotkania z Książką i Prasą Regionalną, podczas których wręczono Nagrody im. Anatola J. Omelaniuka za najlepszą książkę regionalistyczną wydaną w 2018 roku. Nagrodzie patronuje Rada Krajowa Ruchu Stowarzyszeń Regionalnych RP i Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne.
Wśród laureatów konkursu znalazła się Anna Płocha z Dalkowa, prezes Fundacji Na Rzecz Rodziny i Rewitalizacji Polskiej Wsi. Otrzymała ona wyróżnienie za realizację zespołowego projektu poznawania i dokumentowania historii lokalnej Wzgórz Dalkowskich oraz przedstawienie jego rezultatów w bogato ilustrowanej książce „Korzenie Piórem Pisane, Potomnym Opowiedziane".

Nagrody główne otrzymali:
Adriana Merta-Staszczak, autorka książki „Niechciane dziedzictwo. Nieruchomości zabytkowe na Dolnym Śląsku
w latach 1945-1989" za wszechstronne i starannie udokumentowane przedstawienie losów dolnośląskich zabytków po drugiej wojnie światowej;
Damian Kasprzyk za koncepcję oraz zredagowanie książki „My regionaliści. W stronę autowizeruneku" stanowiącej inspirujący wkład w dyskusję o tożsamości współczesnego ruchu regionalistycznego.

Nagrody i wyróżnienia wręczali przewodnicząca Rady Krajowej Ruchu Stowarzyszeń regionalnych RP Bożena Konikowska i Prezes Dolnośląskiego Towarzystwa Regionalnego prof Stefan Bednarek.

„Spotkania z Książką i Prasą Regionalną" to spotkanie i konferencja dla nauczycieli, bibliotekarzy i regionalistów, podczas którego zaprezentowany został dorobek wydawniczy dolnośląskich towarzystw historyczno-turystycznych. Towarzystwo Ziemi Głogowskiej reprezentowali: prezes Zbigniew Mazurek, Antoni Bok, Dariusz Czaja i Marek Robert Górniak, reprezentujący również Katolicki Uniwersytet Lubelski. W trakcie sesji wykładowej, moderowanej przez prof. Stefana Bednarka, Marek Robert Górniak przedstawił swój dorobek wydawniczy, związany ze wspomnieniami pierwszych osadników w gminach: Grębocice, Kotla, Jerzmanowa i Głogów natomiast Zbigniew Mazurek zaprezentował działalność wydawniczą TZG.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto