Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka tygodniowa z 25.02.2024 w Przemkowie. Sprawdź, czy jesteś na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Przemkowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.02 a 24.02.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tak w młodości wyglądała Natasza Urbańska. Nowa jurorka w „The Voice Kids” na przestrzeni lat bardzo się zmieniła”?

Przegląd tygodnia: Przemków, 25.02.2024. 18.02 - 24.02.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Tak w młodości wyglądała Natasza Urbańska. Nowa jurorka w „The Voice Kids” na przestrzeni lat bardzo się zmieniła

Natasza Urbańska należy do jednych z najbardziej utalentowanych gwiazd polskiego show-biznesu. Swoją karierę rozpoczynała w Studio Buffo, gdzie poznała życiową miłość. To właśnie w młodej dziewczynie zakochał się Janusz Józefowicz. Ciekawi jesteście, jak wyglądała Urbańska jako nastolatka?

📢 Rolnicy zablokują Głogów. I to na dwa dni! Szykują się blokady dróg w samym mieście, ale też tych dojazdowych

Głogów stanie na dwa dni! Rolnicy szykują dwudniową blokadę dróg w samym mieście, ale też tych dojazdowych - "jerzmanówki" oraz w kierunku Grębocic. Miasto ma stanąć za tydzień, w czwartek i piątek, czyli 29 lutego i 1 marca.

📢 Miała chronić mózg, a może dewastować organizm. Witaminy B1 nie można przedawkować! Jaka jest dawka graniczna?

Tą witaminę łyka wiele osób. Wspomaga stan skóry i działanie mózgu, stąd poleca się ją seniorom. Niestety, składnik chroni przed demencją jedynie do pewnej dawki. Odkryto, jakie ilości sprzyjają spadkowi zdolności poznawczych. Sprawdź, czy nie przyjmujesz witaminy w nadmiarze.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 25.02.2024: 18.02-24.02.2024 Przemków: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Przemkowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 1 marca ruszają wypłaty zwaloryzowanych emerytur i rent. O ile wzrosną świadczenia?

W piątek, 1 marca ZUS zacznie wypłaty pierwszej transzy zwaloryzowanych emerytur i rent. Jest ona przeprowadzana z urzędu, co oznacza, że nie trzeba składać żadnego wniosku. O ile wzrosną emerytury i renty?

📢 Pośrednik dolnośląskiej „fabryki faktur” zatrzymany przez CBA. Przed bramą kopalni KGHM namawiał do przekrętu

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który nakłaniał pracowników kopalni KGHM do potwierdzania fikcyjnego obrotu towarem. W sprawie ustalono, że wystawiono kilkaset faktur na co najmniej 10 mln zł.

📢 To idealne miejsca na wycieczkę. Poznaj niezwykłe miejsca w Rudawach Janowickich. Średniowieczne ruiny i piękne widoki czekają na odkrycie

Rudawy Janowickie to miejsce, które może być idealną alternatywą dla bardziej zatłoczonych i popularnych terenów, takich jak Karkonosze. Choć może nie są one najwyższymi górami w Polsce, to z pewnością zachwycają swoją urodą i niezwykłymi atrakcjami. Odkryj niezwykłe miejsca w Rudawach Janowickich, które z pewnością przypadną do gustu każdemu miłośnikowi górskich wędrówek.

📢 Wybory wójta gminy. Realizuje uchwały rady gminy i zarządza bieżącymi sprawami publicznymi

Wybory wójta gminy to kluczowy moment, który decyduje o kierunkach rozwoju lokalnych społeczności. Wójt, jako organ wykonawczy gminy, pełni odpowiedzialność za realizację uchwał rady gminy i zarządzanie bieżącymi sprawami publicznymi. Proces wyborczy wójta jest bezpośredni i odbywa się w ramach głosowania tajnego, co zapewnia demokratyczny i transparentny wybór lidera. W niniejszym artykule skupimy się na przedstawieniu informacji, które pomogą zrozumieć, kto może kandydować na wójta, jak zgłaszać swoją kandydaturę oraz jakie zadania czekają na wójta po wyborze.

📢 Wybory do rady gminy. Fundament samorządności lokalnej

Wybory do rady gminy to fundament samorządności lokalnej, pozwalający mieszkańcom na realny wpływ na decyzje dotyczące ich najbliższego otoczenia. W Polsce, wybory te charakteryzują się powszechnością, co oznacza, że prawo do głosowania mają wszyscy pełnoletni obywatele zamieszkujący dany obszar. Równość wyborów gwarantuje, że każdy głos ma tę samą wartość, co podkreśla demokratyczny charakter procesu wyborczego. Bezpośredniość oznacza, że wyborcy osobiście wybierają swoich przedstawicieli, a tajność głosowania zapewnia wolność wyboru bez obaw o naciski czy konsekwencje. Te zasady są kluczowe dla zachowania poprawności procesu wyborczego i zaufania publicznego do instytucji samorządowych.

📢 Wybory burmistrza miasta: proces wyborczy, kwalifikacje i rola w lokalnej społeczności

W polskim samorządzie terytorialnym wybory burmistrza miasta to istotne wydarzenie wyznaczające kierunek polityki lokalnej i jakość życia społeczności. Jako jednoosobowy organ wykonawczy burmistrz odgrywa kluczową rolę w bieżącym zarządzaniu miastem. Niniejszy artykuł przybliża kwestie takie jak procedura zgłaszania kandydatur, proces wyborczy czy zadania, jakie czekają na wybranego burmistrza. Przedstawia, jak udział mieszkańców kształtuje lokalną demokrację i dlaczego wybory burmistrza są jednym z centralnych punktów wyborów samorządowych. Oto informacje na temat tego demokratycznego procesu, który bezpośrednio wpływa na rozwój społeczności na szczeblu lokalnym.

📢 Wybory rady powiatu. Głos mieszkańców na forum powiatu

Radni powiatu odgrywają istotną rolę w samorządzie terytorialnym, będąc głosem mieszkańców i ich reprezentantami w organach powiatowych. Wybory radnych powiatu to ważne wydarzenie, które decyduje o kształcie lokalnej polityki i wpływa na rozwój regionu. Radni powiatu mają za zadanie nie tylko uchwalać ważne decyzje dotyczące zarządzania powiatem, ale również dbać o interesy mieszkańców, reagować na ich potrzeby i inicjować zmiany. Proces wyborczy radnych powiatu jest więc kluczowy dla demokracji lokalnej i ma bezpośredni wpływ na jakość życia społeczności.

📢 Wybory zarządu województwa i marszałka województwa

Samorząd województwa jest kluczowym elementem administracyjnym w Polsce, który zarządza sprawami regionu na poziomie wyższym niż gmina czy powiat. Centralną postacią w tej strukturze jest marszałek województwa, przewodniczący zarządu województwa, który jest odpowiednikiem premiera rządu na skalę regionalną. Stanowisko marszałka województwa zostało utworzone w wyniku reformy administracyjnej kraju w 1998 roku, co stało się kamieniem milowym w rozwoju polskiej samorządności i decentralizacji władzy.

📢 Metal w ciastkach! Zjedzenie grozi zranieniem i krwotokiem. GIS informuje o wycofaniu słodyczy z popularnych sieci supermarketów

Te ciastka mogą spowodować wewnętrzne zranienie, krwawienie i powikłania, a nawet śmierć. Znaleziono w nich kawałki metalu, przez co konieczne było wycofanie określonych partii produktu. Zobacz szczegóły na temat wypieków z popularnej sieci supermarketów.

📢 Uwaga. Duże utrudnienia na ważnych drogach Dolnego Śląska. Rolnicy blokują ruch na autostradzie A4 i ekspresówce

Od czwartku, 15 lutego zaostrzyły się na Dolnym Śląsku protesty rolników. Najpierw przyjechali do Wrocławia i zebrali się przed budynkami Komisji Europejskiej, Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego. A ich przejazd utrudniał ruch. Dzisiaj, (20 lutego) postanowili protestować w regionie i w ten sposób zablokować najważniejsze drogi w województwie dolnośląskim. Utrudnienia i blokady są na autostradzie A4, na drodze ekspresowej S5 i drodze krajowej numer 3 i 8.

📢 Mapa protestu rolników 20 lutego. Dziś kolejna seria strajków w Polsce w walce o przyszłość gospodarstw. Tu będą blokady

Na wtorek 20 lutego 2024 r. rolnicy zapowiedzieli kolejną dużą akcję protestacyjną. - Problemem opłacalności produkcji rolnej, przetwórczej i pozostałych branż w naszym kraju jest niekontrolowany napływ towarów z Ukrainy, które są wwożone wobec otwarcia granicy UE z tym krajem - uważa rolnicza Solidarność. Indywidualni rolnicy, związki branżowe czy samorząd rolniczy podnoszą również niekorzystne dla producentów rolnych założenia unijnego Zielonego Ładu.

📢 Witaj zboczeńcu, zapłać to cię nie wydam. Nowa metoda oszustów internetowych

Internetowi oszuści wciąż zaskakują swoją kreatywnością. Dostaliśmy od naszego czytelnika informację, że pojawiła się nowa metoda na wyłudzenie niemałych pieniędzy.

📢 Polkowicki aquarapk przechodzi totalną przebudowę. Oddany w 1998 roku obiekt był wielką atrakcją regionu. Czy znowu tak będzie?

Polkowicki Aquapark przechodzi wielką przebudowę. To popularne kiedyś i chętnie odwiedzane, także przez głogowian miejsce wodnej rozrywki znowu ma przyciągać atrakcjami. Koszty inwestycji są ogromne. Wstępnie wyliczono je na 86 mln zł, ale już wiadomo, że będą wyższe.

📢 Przegląd prasy z tygodnia 18.02.2024. Co działo się w Przemkowie. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Przemkowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 11.02 a 17.02.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Przechodzisz w niej całą wiosnę. Komfortowa kurtka w Lidlu już za niecałe 50 złotych! ”?

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na przemkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto